U18: Sromotna porażka Chelsea w derbowym meczu z Tottenhamem

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 06.03.2021 19:17 / Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 19:17

Młodzi piłkarze Chelsea nie będą najlepiej wspominać ostatniego derbowego meczu z Tottenhamem. W sobotę w Cobham The Blues przegrali z Kogutami aż 1:6 i obecnie zajmują szóstą pozycję w południowej dywizji Premier League U18.

Koguty bardzo dobrze weszły w to spotkanie i już po sześciu minutach wyszły na prowadzenie za sprawą trafienie Dermiego Lusali. Niespełna 10 minut później bramkę strzelił Dane Scarlett, który ma już za sobą występy w dorosłej drużynie Tottenhamu. Przed przerwą Spurs strzelili jeszcze jedną bramkę, a jej autorem był Roshaun Mathurin.

Zaledwie dwie minuty po wznowieniu gry Tottenham podwyższył prowadzenie, a swoją drugą bramkę strzelił 16-letni Scarlett. Chwilę później na listę strzelców wpisał się także Mathurin. Przegrywając 0:5 młodzi piłkarze Chelsea zdołali przeprowadzić akcję, którą zakończyli bramkę. Thimothee Lo-Tutala, bramkarz Tottenhamu, wyciągał piłkę z siatki po uderzeniu Joe Haigha. Kwadrans przed końcem stan meczu na 1:6 ustalił Roshuan Mathurin, który tym samym skompletował hat-tricka.

Po tym spotkaniu Chelsea zajmuje szóstą pozycję w południowej dywizji Premier League U18, zaś Tottenham plasuje się dwie lokaty wyżej. Liderem jest Crystal Palace.

Źródło: Chelsea FC