Abraham stanął w obronie Wernera: Sam przeżywałem podobne trudności

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 26.01.2021 10:11 / Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 10:11

Ostatnie miesiące nie są najbardziej udane dla Timo Wernera. Niemiec ma duże problemy ze skutecznością, marnuje wiele dogodnych sytuacji bramkowych i coraz częściej jest krytykowany. Tammy Abraham postanowił wesprzeć swoje kolegę i przyznał, że w poprzednim sezonie sam borykał się ze słabą formą.


Po transferze do Chelsea Timo Werner miał stanowić o sile ofensywnej formacji drużyny Franka Lamparda, ale niestety nie udało mu się utrzymać formy, jaką prezentował w Bundeslidze. Niemiec wiele meczów rozegrał na pozycji skrzydłowego, ale gdy był ustawiany w ataku, również miał problemy ze skutecznością.


Tammy Abraham nieco zdjął presję ze swojego rywala o miejsce w pierwszym składzie Chelsea. Anglik przyznał, że Werner wciąż jest świetnym piłkarzem i na pewno niebawem odzyska swój blask.


– Sam doświadczyłem tego, że nowi piłkarze wchodzący do Premier League nigdy nie mają łatwo. W poprzednim sezonie miałem problemy, gdyż w kilku meczach z rzędu nie potrafiłem strzelić bramki, co wiązało się z presją – przypomniał o swoich kłopotach z poprzedniego sezonu Tammy Abraham.


– Musisz tylko docierać do odpowiednich obszarów i wychodzić poza nie. Jedną z rzeczy, które uwielbiam w Timo jest to, że nawet w trudnych momentach opuszcza getry. Timo jest klasowym piłkarzem i zawsze jest dobrze mieć takich ludzi wokół siebie.


– Jako napastnik musisz po prostu biegać i szukać pozycji. W końcu ci się to uda. Jedną z rzeczy nierozłącznie związanych z futbolem jest presja. Zawsze jesteś pod presją. Nie ważne, czy są dobre czasy czy złe czasy, w futbolu zawsze jest presja. Czuję jednak, że sami porwaliśmy się na to, żeby sobie z nią radzić.


– Chodzi o to, że potrafimy pokonywać gorsze momenty, a kiedy mamy lepszy okres, wiemy jak go uczcić. Tworząc jeden zespół musimy trzymać się razem, ciężko pracować i wracać do podstaw – właśnie w tym jesteśmy dobrzy – dodał Abraham.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close