Nieoficjalnie: Tomori podpisał kontrakt! [AKTUALIZACJA]

Autor: Marcin Niemczyk Dodano: 18.01.2021 20:38 / Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 19:11

Według "Corriere dello Sport", uraz Mohameda Simakana, który na Stadio Giuseppe Meazza postrzegany jest jako cel transferowy numer jeden na pozycję stopera, sprawił że działacze AC Milanu szybko zwrócili swoją uwagę w kierunku innych alternatyw. Wśród głównych kandydatów do wzmocnienia linii obrony Rossonerich wymienia się m.in. Fikayo Tomoriego, który od roku nie może liczyć na regularną grę w barwach Chelsea.

 

Pomimo zainteresowania wielu klubów Premier League, według włoskich mediów, Tomori i Chelsea preferują Milan, który ich zdaniem będzie odpowiednim miejscem na rozwój dla utalentowanego angielskiego obrońcy.

 

By przybliżyć sylwetkę zawodnika kibicom Serie A, "La Gazzetta dello Sport" przygotowała kilka podstawowych informacji, które przemawiają za tym, że przenosiny do Mediolanu mogą się ukazać kluczowe w rozkwicie 23-latka. Przede wszystkim, na Stamford Bridge, Tomori nie jest postrzegany jako obrońca kompletny, Chelsea uważa, że jeżeli 23-latek chce mieć przed sobą owocną przyszłość w zachodniej części Londynu, musi szybko poprawić braki w czytaniu gry i poruszaniu się na boisku. Dlatego The Blues naciskają na przenosiny do Serie A, uważając, że przenosiny na Półwysep Apeniński mogą pomóc mu w rozwoju w tym względzie.

 

Forma transferu wychowanka The Blues odpowiada również 18-krotnym Mistrzom Włoch, którzy szukają młodego piłkarza, którego przenosiny oraz utrzymanie będą wiązały się ze stosunkowo niskimi kosztami.

 

Według "La Gazzetty dello Sport" teraz trzeba poczekać i zobaczyć, czy Tomori jest gotowy spełnić oczekiwania, które czekają go w Mediolanie, a włoska gazeta wyjaśnia również, że działacze Milanu muszą zdecydować, czy po Brexicie, są gotowy poświęcić miejsce dla zawodnika spoza Unii Europejskiej właśnie Anglikowi.

 

Aktualizacja (14.01 23:26)

 

Według Fabrizio Romano z włoskiego Sky, AC Milan negocjuje z Chelsea wypożyczenie Fikayo Tomoriego. The Blues chcą by zawierało ono opcję wykupu za około 30 milionów euro. Zawodnik zgodzi się na transfer, jeżeli obie strony dojdą do porozumienia. Francesco Porzio z tej samej redakcji dodaje, że Anglik stał się priorytetem Rossonerich na pozycję stopera.

 

Aktualizacja (15.01, 12:07)

 

To nie Chelsea, a Milan zainicjował temat zawarcia w umowie wypożyczenia opcję wykupu w wysokości około 30 milionów euro (26,7 miliona funtów), informują Simon Johnson z "The Athletic" i Matt Law z "The Telegraph".

 

Wyjaśniałoby to słowa Franka Lamparda na przedmeczowej konferencji.

 

Aktualizacja (17.01, 13:14)

 

Fikayo Tomori dołączy do Milanu, informuje Fabrizio Romano z włoskiego Sky. Porozumienie między oboma klubami ma zostać zawarte w przyszłym tygodniu i ma ono dotyczyć wypożyczenia z opcją wykupu za około 30 milionów euro. Po zawarciu umowy, 23-latek stawi się w Mediolanie na testach medycznych.

 

Aktualizacja (17.01, 19:45)

 

Według Fabrizio Romano, Fikayo Tomori powędruje na półtoraroczne (a nie półroczne jak pierwotnie mogło się wydawać) wypożyczenie do Milanu. Zawarcie umowy miedzy oboma klubami zaplanowane jest na wtorek, a po załatwieniu wszelkich formalności, Anglik poleci do Mediolanu na testy medyczne.

 

Angielskie media podają zaś, że na podjęcie decyzji o wykupieniu Fikayo Tomoriego zarząd Milanu będzie miał sześć miesięcy, ponieważ tyle właśnie potrwa jego wypożyczenie do ekipy ze Stadio Giuseppe Meazza. By się o tym przekonać, pozostaje nam w takim razie czekać na oficjalne potwierdzenie transferu.

 

Aktualizacja (18.01, 20:35)

 

– Chcieliśmy sprowadzić Fikayo Tomoriego również latem, zawsze był jednym z naszych celów transferowych. Perfekcyjnie pasuje do naszego składu, pracujemy nad tym, by dopiąć ostatnie szczegóły – powiedział dyrektor sportowy Milanu Paolo Maldini.

 

Aktualizacja (19.01, 17:54)

 

– Jesteśmy bardzo blisko zawarcia porozumienia z Chelsea, a dokładnie znajdujemy się pomiędzy potwierdzeniem jego transferu, a nie podpisaniem go wcale. Wszystko może zaprzepaścić jeden drobny szczegół – powiedział przed wczorajszym spotkaniem z Cagliari dyrektor sportowy Milanu Paolo Maldini.

 

Według "La Gazzetty dello Sport", szczegółem o którym mowa jest kwota potencjalnego wykupu Anglika. Działacze Rossonerich chcą bowiem zmniejszyć wartość opcjonalnej klauzul jego odkupu o 10 milionów euro – z 30 milionów euro proponowanych przez Marinę Granowskaję, do 20 milionów euro oferowanych przez Ivana Gazidisa. Trwają negocjacje, ale jak na razie, obie strony twardo trzymają się swoich wersji.

 

Aktualizacja (19.01, 20:00)

 

AC Milan osiągnął porozumienie w sprawie wypożyczenia Fikayo Tomoriego, informuje Fabrizio Romano. Ostatnie szczegóły dogadane – wypożyczenie z opcją wykupu za około 30 milionów euro. Anglik poleci w tym tygodniu do Mediolanu na testy medyczne.

 

Aktualizacja (21.01, 00:07)

 

Według Fabrizio Romano, testy medyczne Fikayo Tomoriego przed przenosinami do Mialnu zostały zaplanowane na piątek. Kwestia potwierdzenia półrocznego wypożyczenia z opcją wykupu za około 30 milionów euro jest teraz kwestią czasu.

 

Aktualizacja (21.01, 22:35)

 

AC Milan dopiero teraz osiągnął pełne porozumienie ws. wypożyczenia Fikayo Tomoriego, informuje Matt Law z "The Telegraph". Zawodnik wyleci jutro do Mediolanu na testy medyczne.

 

Według Carlo Laudisy z "La Gazzetta dello Sport" trwa obecnie walka z czasem, by działacze Rossonerich zdążyli z rejestracją zawodnika przed sobotnią potyczką z Atalantą.

 

Aktualizacja (21.01, 23:17)

 

Matt Law: Milan będzie miał możliwość odkupu Fikayo Tomoriego za 25 milionów funtów + 5 milionów funtów w bonusach (łącznie około 34 miliony euro).

 

Aktualizacja (22.01, 14:45)

 

Fikayo Tomori wylądował na lotnisku w Mediolanie, podaje Fabrizio Romano z włoskiego Sky. Oficjalne ogłoszenie transferu jest kwestią godzin.

 

Aktualizacja (22.01, 18:45)

 

Po przejściu testów medycznych Fikayo Tomori złożył swój podpis na umowie z Milanem, informują włoskie media z Fabrizio Romano na czele.

Źródło: Corriere dello Sport, La Gazzetta dello Sport via Sport Witness, Sky Italia

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

ChelseaGol
komentarzy: 849
22.01.2021 19:09

Pomijając to że Tomori mało grał, wręcz był pomijany w ustaleniu składu ale czego nie rozumie to wypożyczyć go do Milanu z opcją WYKUPU to tego nie poimuje?

Zarząd Milanu mogli nie jednego obrońcę takim jakim jest Tomori pozyskać ale jednak chcieli jego bo skauci musieli zauważyć że ma ogromny potencjał.
Jego wypożyczenie idzie na konto Lamparda.

MarinMarian
komentarzy: 2
22.01.2021 16:25

A Christiansen beznadziejny zostaje

Adamo
komentarzy: 382
22.01.2021 16:37

Plus Rudiger.....
I jeszcze najleszy z nich wszystkich Zouma nie gra...To jest jakis kabaret.

Adamo
komentarzy: 382
22.01.2021 09:14

Mam przeczucie, że sytuacja z Tomorim ma także swój wpływ na atmosferę w drużynie. Pojawiały sie głosy, że Lampard zaczyna mieć problemy z utrzymaniem szatni w ryzach. Sposób traktowania Tomoriego musi mieć podłoże inne niż sportowe. Aż wierzyć się nie chce, że oddajemy na wypożyczenie zawodnika [ z opcja wykupu za stosunkowo niska kwotę], który rozbudził w kibicach duże nadzieje, poparte niezłą formą. Trudno jest też oceniać samego Tomoriego, który kompletnie został pominięty w składach drużyny w tym sezonie. Dziwaczna sytuacja....

Kalim89
komentarzy: 36
22.01.2021 05:09

Kolejny powód do wypierdolenia Lamparda... Jak można pozbywać się tomoriego a zostawiać Christensena xd

Bananek
komentarzy: 53
22.01.2021 06:43

Chyba raczej: Jak można pozbywać się Tomoriego, a zostawić Rudigera

Krzysiek96
komentarzy: 372
17.01.2021 14:24

I już za 18 miesięcy Tomori jednym z najlepszych obrońców.

blue1
komentarzy: 186
15.01.2021 17:50

W 100% procentach zgadzam się z każdym kto myślał, że Tomori tak jak Mount wskoczy do pierwszej jedenastki, bo w Derby świetnie sobie radził i Lamps go bardzo cenił. Gdy graliśmy w defensywie dno totalne i był błąd na błędzie, myślałem że kwestią czasu jest wprowadzenie Tomoriego do 11stki meczowej, a tu taka niespodzianka. Mimo, że dawno nie widzieliśmy Anglika na boisku to uważam, że to bardzo dobry obrońca i na pewno jego definitywna sprzedaż to będzie wielki błąd i będziemy pukać się w czoło. Tylko wypożyczenie, a jeśli transfer to z pierwokupem.

ChelseaGol
komentarzy: 849
15.01.2021 11:34

To co, jednym słowem to gląda tak,Christensen vs Tomori 0:1?
Nie mogę kampletnie pójść tego ruchu.
To podobnie jak czytam chcemy Rice latem, ok wiadomo co to za zawodnik ale przecież mamy Gilmoura?
To podobna sytuacja z Tomorim, może to być drugi Upamecano?
Czemu nie, nie dostał uważam w obecnym sezonie od Lamparda prawdziwej szansy..

Krzysiek96
komentarzy: 372
15.01.2021 12:22

No właśnie mamy mase zdolnych wychowanków, a takie City tylko jednego Fodena i to na razie wychowanek Manchesteru przewyższa umiejetnościami wszystkich naszych. U nas taki Tomori nie rozwija się kosztem Christensena, a Gilmour kosztem Jorginho. Przyjdzie Rice i co wtedy ? 10 pomocników i dalej brak pomysłu na gre?

Krzysiek96
komentarzy: 372
15.01.2021 08:52

Nie rozumiem. W Derby Tomori grał cały czas w pierwszym składzie. Wrócił z Lampardem do Chelsea i w pierwszym sezonie też zagrał troche meczy, a w tym sezonie Lampard woli wystwiać Christensena, który dostaje wylewu co drugi mecz i, który już dostaje szanse na wykazanie sie w Chelsea od dawna z marnym skutkiem. Jak zrobią tą opcje wykupu to gość ogra sie we Włoszech i bedzie wart trzy razy tyle niż 30mln. A my zostaniemy bez Silvy, który skończy kariere i bedziemy szukać stopera za kiladziesiąt milionów.

Adamo
komentarzy: 382
15.01.2021 09:32

Wróbelki ćwierkają, że relacje Lamparda z młodym Anglikiem nie są najlepsze [ co się wydarzyło-nie wiadomo]. Innego wytłumaczenia stawiania na Duńczyka kosztem Tomoriego nie jestem w stanie sobie wyobrazić.
Coś w tym musi być, bo nie wierzę, że Tomori wykonał taki regres formy sportowej aby być gorszym o nijakiego Christiensena.

Kalim89
komentarzy: 36
15.01.2021 08:07

Debile, no kurrr debile... Sprzedawać młodego, perspektywicznego, Angielskiego środkowego obrońcę a zostawić Duńska lamage Christensena... Parodia

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close