Konferencja prasowa Franka Lamparda po meczu z Morecambe

Autor: Mariusz Lentowicz Dodano: 10.01.2021 18:31 / Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 18:49

Menedżer The Blues, Frank Lampard, odpowiedział na pytania dziennikarzy po zwycięskim spotkaniu z Morecambe w ramach III rundy FA Cup.

­O dzisiejszym spotkaniu

­– Podeszliśmy do meczu profesjonalnie. Może mogliśmy strzelić więcej bramek, ale kontrolowaliśmy całe spotkanie pomimo, że to nie było łatwe. Mieliśmy ostatnio słabsze wyniki, więc musieliśmy podejść do tego meczu w odpowiedni sposób.

O przeciwniku

­– Należy oddać szacunek naszym przeciwnikom. Byli dobrze zorganizowani oraz głęboko się bronili, szczególnie w pierwszych fazach spotkania. Bardzo dobrze zamykali nam przestrzenie do gry. Rozbicie ich formacji zajęło nam trochę czasu, ale jestem ostatecznie zadowolony z postawy swoich zawodników.

O Timo Wernerze

­– Cieszę się z jego występu, bo napastnicy chcą strzelać bramki. W ostatnim czasie zdarzało mu się marnować dobre okazje pod bramką rywali, a to mu nie służyło. Cieszę się, że mu zaufałem, a on strzelił gola, który doda mu pewności siebie. Myślę, że ważne jest, aby zrozumieć, że Kai i Timo to młodzi gracze i potrzebują trochę czasu, aby dobrze odnaleźć się w nowej lidze. Trudne początki to coś normalnego.

O Billym Gilmourze

­– Billy bardzo się rozwinął od zeszłego sezonu. Zawsze wiedziałem, że pomimo młodego wieku będzie bardzo dobrym zawodnikiem dla tego klubu. Dzisiaj rozegrał znakomite zawody. Świetnie poruszał się z piłką, co pokazywał również w meczu przeciwko City. Kiedy mówimy o graczach z akademii, warto docenić kiedy grają bardzo dobrze, ale nie możemy od nich oczekiwać konsekwencji przez cały sezon i osiągania takich liczb, jak inni zawodnicy bardziej doświadczeni w lidze. Na to jeszcze przyjdzie dla nich czas, ale ich wkład w zespół jest warty docenienia.

O Callumie Hudsonie-Odoiu

­– Callum gra dobrze. Poprawił swoją grę i wciąż się rozwija, ale jeszcze wiele pracy przed nim. Jego postawa na treningach i chęć pomocy zespołowi są na prawdę imponujące.  Gol strzelony dzisiaj jest fantastycznym pokazem jego potencjalnych umiejętności. Wykonał świetny ruch do środka boiska i zakończy akcje dobrym strzałem na bramkę jak rasowy napastnik. Tak właśnie powinna wyglądać gra nowoczesnego skrzydłowego. On wciąż robi swoje, asystuje, strzela. Widać, że się stara i chce się rozwijać, a wciąż może być lepszym piłkarzem.

O Fikayo Tomorim

­– Sytuacja z Fikayo jest w tej chwili otwarta. Istnieje możliwość wypożyczenia go podczas tego okienka transferowego, ale musi to być właściwe rozwiązanie zarówno dla niego, jak i dla klubu. Brałem dzisiaj pod uwagę wystawienie go od pierwszej minuty. Jego postawa jest fantastyczna, jeśli chodzi o zaangażowanie na treningach, co nie jest łatwe dla piłkarza, który ma tak mało okazji do gry.