Lampard: Kurt ciężko pracował na swoją obecną formę

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 07.12.2020 09:19 / Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 09:19

W bieżącym sezonie Kurt Zouma jest wyróżniającą się postacią w drużynie Franka Lamparda. Pod okiem Thiago Silvy Francuz osiągnął bardzo wysoką formę, choć jeszcze rok temu nie był pewny swojej przyszłości w zachodnim Londynie.


Frank Lampard stwierdził, że Kurt Zouma jest idealnym dowodem na to, że dzięki ciężkiej pracy można dokonać bardzo dużo i pokonać liczne trudności.


– W tym sezonie Kurt gra naprawdę dobrze. Sposób, w jaki bronimy jako zespół, pomaga podnosić standardy, ale Kurt absolutnie zasłużył na słowa uznania za indywidualny rozwój – przyznał Frank Lampard.


– Kurt miał kilka kontuzji, a później kilka razy był wypożyczany, jednak bardzo ciężko pracował na treningach i nie zmarnował ani jednego dnia. Cały czas chce dodawać coś więcej i stawać się lepszy. Te rzeczy są absolutnie fundamentalne dla piłkarza, który chce się rozwijać, a obecnie Kurt doszedł do takiego poziomu, że co tydzień gra znakomicie.


Oprócz dobrej gry w obronie, 26-latek jest bardzo groźny pod bramką rywali i w obecnym sezonie strzelił już cztery gole po stałych fragmentach.


– Przyciągająca wzrok jest liczba bramek, jakie Kurt strzela po stałych fragmentach. Według mnie, on po prostu staje się coraz bardziej pewny siebie i wierzy w swoje umiejętności. Zawsze miał odpowiednie rozmiary i skoczność, ale teraz widać go we wszystkich częściach boiska. Zawsze stwarza duże zagrożenie w pojedynkach powietrznych i wykonuje swoją pracę.


– Występujący obok niego Thiago Silva jest wielkim liderem. Kiedy patrzy w lewo, zawsze go widzi. Jako zespół wyglądamy lepiej, a Kurt ma w tym swój duży udział. Właśnie dlatego byłem do niego nastawiony tak pozytywnie i teraz pokazuje swój poziom, co bardzo mnie cieszy.


W ostatnim czasie Chelsea prezentuje bardzo dobrą formę i coraz więcej osób uważa, że The Blues mają realne szanse na włączenie się do walki o mistrzowski tytuł w bieżącym sezonie.


– Poprawiliśmy naszą grę. W poprzednim sezonie było tak, że gdy prowadziliśmy 2:1, marnowaliśmy okazje i robiło się nerwowo. Nadal są sytuacje, w których musimy pójść dalej i trzymać rywali z dala od własnej bramki. Musimy być pewni w posiadaniu piłki, a piłkarzom wychodzi to coraz lepiej. Jest to niezwykle ważne więc miejmy nadzieję, że będziemy w tym coraz lepsi.


– Jesteśmy w dobrej formie, ale Premier League to trudna liga i na pewno nadejdą momenty, w których będziemy musieli przytrzymać piłką. W opanowaniu tego pomogli nam niektórzy doświadczeni gracze, przede wszystkim Thiago Silva, ale także Mendy, który będzie nam bardzo pomocny, jeśli chodzi o ogląd na dany mecz – dodał menedżer Chelsea.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

yarexq V2
komentarzy: 1480
07.12.2020 11:53

Zouma jest dobrym obrońcą, w walce o górne piłki jest jednym z najlepszych na świecie, co się przekłada na taką samą ilość goli co caly Arsenal w poprzednim miesiącu w lidze ;). Gdyby mu nie odłączało prądu co jakiś czas, to mielibyśmy jedną z najlepszych defensyw w Europie.

FanTheBlues
komentarzy: 818
07.12.2020 11:44

Zumba jest dobry,ale w polu karnym rywali przy dośrodkowaniach,ale w obronie swojego pola karnego nadal nie jest tym obrońcą co daje nam tyle spokoju co np.Silva.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close