Azpilicueta: Możemy być z siebie dumni

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 03.12.2020 18:01 / Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 18:01

W środowy wieczór Chelsea rozgromiła Sevillę 4:0 w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, a fantastyczną skutecznością popisał się Olivier Giroud, autor wszystkich czterech trafień. W pomeczowym wywiadzie César Azpilicueta odniósł się do osiągnięcia swojego starszego kolegi oraz do postawy całego zespołu.


Dzięki zwycięstwu w Stolicy Andaluzji The Blues praktycznie zapewnili sobie ukończenie fazy grupowej na pierwszym miejscu grupy E. Zespól Franka Lamparda wysoko pokonał Sevillę, która jako jedyna mogła zepchnąć londyńczyków z pierwszego miejsca.


– Myślę, że jest kilka rzeczy, z których możemy być dumni. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z naszej gry, ponieważ naszym przeciwnikiem był ostatni zwycięzca Ligi Europy, który może poszczycić się kilkoma mocnymi punktami – zauważył César Azpilicueta. Potrafiliśmy zdominować ten mecz, co przy rywalu takiego kalibru nie jest proste.


– Mimo, że od czasu do czasu byliśmy pod presją, zawsze mieliśmy wszystko pod kontrolą, co pomogło nam w odniesieniu zwycięstwa.


Pewne zwycięstwo Niebieskich może cieszyć tym bardziej, że Frank Lampard desygnował do gry kilku piłkarzy, którzy do tej pory nie grali zbyt często. Wszyscy zaprezentowali dużą determinację i chęć pokazania się z jak najlepszej strony.


– Mamy kilku piłkarzy, którzy nie dostają zbyt wielu minut. Ja sam zaliczam się do tego grona. Jednak nasze codzienne zaangażowanie jest fantastyczne. Jako zespół pracujemy bardzo ciężko. Najlepiej pokazał to Olivier Giroud, który strzelił cztery bramki w jednym meczu Ligi Mistrzów. Takie coś nie zdarza się codziennie, ale on tego dokonał. Musiał włożyć wiele pracy, żeby tak się stało.


– Jesteśmy nowym zespołem więc musimy kontynuować naszą ciężką pracę każdego dnia. Jesteśmy jednak zadowoleni z naszej obecnej sytuacji na początku grudnia i myślę, że wszystko zmierza w odpowiednim kierunku.


– Ambicją Chelsea zawsze było osiągnięcie jak najlepszych wyników. Myślę, że poprzedni sezon był czasem adaptacji, czasem przejściowym. Teraz mamy więcej doświadczenia, nowych piłkarzy i tworzymy solidną grupę. Mamy kilka bardzo mocnych punktów, wszyscy starają się dawać z siebie jak najwięcej i dawać trenerowi nowe opcje. Róbmy swoje krok po kroku. Jak na razie osiągnęliśmy w tym sezonie wszystko, czego od nas wymagano więc naszym celem jest teraz wygranie każdego meczu. Czemu nie? – stwierdził kapitan Chelsea.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close