Reece James o tym, dlaczego udziela się charytatywnie

Autor: Maciej Dreśliński Dodano: 20.11.2020 16:26 / Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 16:26

Reece James wyjawił, że został zachęcony, aby przyłączył się do świątecznej akcji charytatywnej. Polega ona na tym, żeby podarować jedzenie najbardziej potrzebującym. Anglik przyznał, że jednym z powodów był fakt, że w dzieciństwie miał kolegów, którzy nie mieli tyle szczęścia, żeby codziennie mieć posiłek.

 

Zawodnik przekazał 10 tysięcy funtów organizacji Food for London Now. James zafundował posiłki najmłodszym dzieciom. Anglik dołączył do wolontariuszy w centrum sportowym w Greenhouse w Marylebone, które jest bezpieczną przystanią dla dzieci w trudnej sytuacji. Dostarczono jedzenie dla 100 rodzin. Rodzice z dziećmi stali w kolejce, a Reece pomagał rozdawać gorące posiłki, które przygotowane były przez With Compassion. Był to ryż z curry, a także wegetariańskie chili i sałatka ziemniaczana.

 

Był to trzeci przypadek, gdy nowoczesny food truck został postawiony, by rozdawać żywność potrzebującym. Urodzony w Lambeth Reece, powiedział:

 

– Kiedy dorastałem, miałem kilku przyjaciół, którzy nie mieli posiłku codziennie. Zobaczyłem, jak to może pomóc ludziom, więc chciałem przyjść i pomóc. Nie możesz nic zrobić, jeśli nie jesteś najedzony, to podstawa. To sprawia, że czujesz się normalnie.

 

Jeden z chłopców, którzy skorzystali z pomocy to 11-letni Phil. Powiedział, że jest największym fanem Jamesa i był zaskoczony, kiedy podszedł do furgonetki i zobaczył, jak piłkarz podaje pudełko z jedzeniem. Kibic Chelsea powiedział:

 

– To, co robi Reece jest niesamowite. Pomaga nie tylko młodym ludziom, ale też bezdomnym oraz tym, którzy potrzebują jedzenia na stole. To naprawdę inspirujące, czuję się zmotywowany. Dał mi kilka świetnych rad i powiedział, żebym ciężko pracował nad tym, co chcę robić.

 

Jason Surgure, dyrektor młodzieżowego ośrodka, powiedział:

 

– Wizyta Jamesa byłą naprawdę wspaniałym doświadczeniem. W tych trudnych czasach, wywoływanie uśmiechu na ludzkich twarzach jest dla nas przywilejem. Celem Greenhouse jest zapewnienie każdemu dziecku równych szans na odniesienie sukcesu i zapewnienie możliwości, których nasi podopieczni mogą normalnie nie otrzymać. 

 

Zapytany o to, dlaczego zaangażował się w kampanię, odparł:

 

–  Kilka osób się ze mną skontaktowało. Kiedy masz większe możliwości, możesz więcej zrobić i łatwiej jest coś zakomunikować. Marcus Rashford radzi sobie bardzo dobrze i podniósł świadomość ludzi w tym aspekcie.

 

 

 

 

 

 

Źródło: Standard

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close