Sean Dyche: Mendy faulował w polu karnym

Autor: Mateusz Kosin Dodano: 31.10.2020 21:57 / Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 06:58

Sean Dyche był wściekły po tym, jak Burnley nie dostało rzutu karnego po interwencji Edouarda Mendy’ego w pierwszych minutach wczorajszego meczu na Turf Moor.

Senegalczyk złapał Ashleya Barnesa, gdy ten był z nim w sytuacji sam na sam, jednak obeszło się bez konsekwencji dla bramkarza, ponieważ do zdarzenia doszło po tym jak zawodnik przestrzelił nad bramką.

– Jestem zdezorientowany, ponieważ był to ewidentny faul – podkreśla trener The Clarets

– Nie rozumiem, czemu nie skończyło się to jedenastką. Jeżeli w tej sytuacji Ashley by go wyprzedził i bramkarz by sfaulował w taki sposób, to powinien być odgwizdany faul. Gdyby sytuacja odbyła się w środku boiska, arbiter także bez zawahania przerwałby grę.

Jak na ironię, sędzia David Coote obsługiwał VAR na Anfield dwa tygodnie temu, kiedy Jordan Pickford również uczestniczył w bliskim starciu z Virgilem van Dijkiem, co skończyło się kontuzją więzadła krzyżowego przedniego u holenderskiego obrońcy.

Mimo, iż wślizg Mendy’ego nie był aż tak wysoki i nie zranił Barnesa, trener Burnley zauważył podobieństwo w obu sytuacjach, które nie zostały ukarane, ponieważ piłka była poza grą.

Dyche, przyznał, że decyzja nie wpłynęłaby na wynik meczu, od dawna narzeka, że jego drużynie brakuje agresji w grze i umiejętności podejmowania odważnych decyzji.

Źródło: dailymail.co.uk