FA Youth Cup: Chelsea pokonuje Manchester United i awansuje do finału!

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 31.10.2020 10:18 / Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 10:18

W piątkowy wieczór Chelsea U18 pokonała 1:0 na St George's Park Manchester United U18 w półfinałowym meczu FA Youth Cup. Młodzi piłkarze londyńskiego klubu awansowali dzięki temu do finału, w którym zmierzą się z rówieśnikami z Manchesteru City.

Zwycięską bramkę strzelił Bryan Fiabema cztery minuty po przerwie. Manchester United ambitnie walczył o zmianę rezultatu. Anthony Elanga uderzył w poprzeczkę, a następnie oddał znakomity strzał z woleja, który jednak nie znalazł drogi do bramki.

W finale FA Youth Cup Chelsea zmierzy się z Manchesterem City. Spotkanie to zaplanowano na 2 listopada. W półfinale Obywatele rozgromili 4:0 Blackburn.

Chelsea U18 1:0 Manchester United U18. Bramki: Fiabema 49'

Chelsea: Lucas Bergstrom; Henry Lawrence, Dynel Simeu, Levi Colwill; Tino Livramento, Lewis Bate, Tino Anjorin (c), Dion Rankine; Myles Peart-Harris (Harvey Vale 55'), Marcel Lewis (Thierno Ballo 90'); Bryan Fiabema (Jude Soonsup-Bell 71')

Manchester United: Ondrej Mastny, Lukasz Bejger, Reece Devine (Bjorn Hardley 77'), Teden Mengi (c), William Fish, Martin Svidersky, Shola Shoretire (Omari Forson 86'), Charlie McCann, Mark Helm (Charlie Wellens 71'), Hannibal Mejbri, Anthony Elanga