Azpilicueta: Sędziowie częściej powinni oglądać powtórki VAR

Autor: Fabian Sznapka Dodano: 25.10.2020 10:01 / Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 10:01

Kapitan Chelsea, Cesar Azpilicueta zaapelował do sędziów Premier League, aby częściej korzystali oni z monitów VAR, po tym jak nie został odgwizdany rzut karny dla The Blues w meczu z Manchesterem United.

 

Podczas deszczowego popołudnia w Manchesterze, gracze Chelsea mieli szansę na objęcie prowadzenia w meczu po rzucie rożnym, jednak kapitan United Harry Maguire dosłownie powalił swojego przeciwnika na murawę chwytem rodem z wrestlingu. Mowa tutaj oczywiście o sytuacji z udziałem Azpilicuety, po której sędzia Martin Atkinson machnął ręką na apel piłkarza sygnalizujący nieprzepisowe zagranie.

 

Decyzja sędziego została zweryfikowana przez VAR, który podtrzymał decyzję podjętą na murawie. Kapitan Chelsea zapytał Atkinsona, dlaczego sam nie został wezwany i nie sprawdził drugi raz tej sytuacji.

 

– Na boisku poczułem, że jest to ewidentny karny. Znajdowałem się przed nim i czułem oba jego ramiona wokół mojej szyi i moich ramion – powiedział Azpilicueta dla Sky Sports

 

– Dla mnie sędzia może podjąć decyzję na boisku, a VAR jest po to, by mu pomóc. Czasami ciężko jest o jednoznaczne podjęcie decyzji, ale zachęcam sędziego, by podszedł do monitora i się upewnił. Dziś wieczorem Martin Atkinson był głównym sędzią, więc do niego należy podjęcie ostatecznej decyzji, a obserwator czy VAR są po to, by mu pomóc.

 

- Zdarzają się sytuację na boisku, które są bardzo stykowe, więc dlaczego nie poświęcić 20 sekund, aby to sprawdzić? To element, który moim zdaniem powinien się znacznie poprawić w przyszłości.

Źródło: Evening Standard

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

FanTheBlues
komentarzy: 608
25.10.2020 10:17

My zamiast wydawać kasę na transfery nowych zawodników,lepiej wydajmy na transfery nowych sędziów.Żeby w końcu byli po naszej stronie.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close