Chelsea U-23 przegrywa z Liverpoolem U-23 1:3

Autor: Maciej Stybel Dodano: 25.10.2020 00:03 / Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 00:03

Mecz Chelsea U-23 z Liverpoolem U-23 był na papierze najciekawszym starciem 6. kolejki rozgrywek Premier League 2. W razie ewentualnego zwycięstwa podopieczni Any'ego Myersa mogli umocnić się na pozycji lidera, ale niestety w sobotnim spotkaniu lepsi okazali się gracze z Merseyside.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy. Już w 11. minucie Lucas Bergstrom był zmuszony do dwóch interwencji po strzałach Caina i Bearne'a. Trzy minuty później Szwed nie zdołał jednak ponownie uchronić swój zespół przed stratą gola, a do siatki trafił Rhys Williams. W 17. minucie The Reds podwyższyli prowadzenie. Cain popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego i na tablicy świetlnej widniał już wynik 2:0. Chelsea próbowała odpowiedzieć strzałem Fiabema, ale strzał Norwega minął bramkę Jarosa. W 21. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Liverpoolu, który pewnie wykorzystał Liam Millar. W drugiej części pierwszej połowy The Blues nieznacznie poprawili swoją grę, ale na przerwę schodzili z bardzo niekorzystnym wynikiem.

Druga połowa była już o wiele lepsza w wykonaniu podopiecznych Andy'ego Myersa. Marcel Lewis trafił w poprzeczkę po uderzeniu z rzutu wolnego. Faustino Anjorin był bardzo aktywny i miał ciekawą próbę strzału, ale niestety piłka przeleciała obok bramki. Bardzo dobrą akcję przeprowadzili Abdul Baba Rahman i Danny Drinkwater. Ghańczyk popędził lewym skrzydłem i zagrał piłkę do 30-letniego Anglika, ale były piłkarz Leicester nie był w stanie pokonać Jarosa. Liverpool próbował przeprowadzać kontrataki, ale obrona Chelsea bardzo dobrze sobie z nimi radziła. W 78. minucie swój debiut w rozgrywkach Premier League 2 zaliczył Ben Elliott, który trzy minuty później wywalczył rzut karny dla The Blues. Jedenastkę pewnie wykorzystał Fiabema, a Chelsea U-23 ostatecznie przegrała to spotkanie 1:3.

Chelsea U-23 utrzymała pozycję lidera, ale po niedzielnych spotkaniach może spaść w tabeli nawet o kilka pozycji. Następni mecz podopieczni Andy'ego Myersa rozegrają u siebie 8 listopada, a ich rywalem będzie drużyna Evertonu.

Liverpool U-23 3:1 Chelsea U-23

Liverpool U-23: Jaros - Sharif, Savage, Williams (63' Ritaccio), Van den Berg - Clayton, Bearne (78' Larouci), Dixon-Bonner, Longstaff, Cain - Millar

Chelsea U-23: Bergstrom - Lawrence, Simeu, Wakely, Baba (70' Nunn) - Ballo, Drinkwater, Rankine, Anjorin (78' Elliott), Lewis - Fiabema