Chelsea U-23 udanie inauguruje rozgrywki Premier League 2

Autor: Maciej Stybel Dodano: 14.09.2020 19:49 / Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 19:50

Chelsea U-23 w pierwszej kolejce rozgrywek Premier League 2 pokonała drużynę West Hamu 1:0. Jedyną bramkę dla The Blues zdobył Dion Rankine.

Obydwie drużyny bardzo spokojnie rozpoczęły pierwszą połowę. Pierwszą poważną okazję stworzyły sobie Młoty. Mesaque Dhu próbował pokonać Karlo Ziegera, ale Chorwat wybił piłkę na rzut rożny. Chelsea szybko odpowiedziała na próbę West Hamu. Marcel Lewis zszedł ze skrzydła na prawą nogę i oddał strzał w kierunku dalszego słupka, ale Joseph Anang popisał się bardzo dobrą interwencją. Najlepszą szansą dla The Blues na objęcie prowadzenia był strzał Thierno Ballo, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego trafił w obramowanie bramki. Do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0.

Chelsea zaprezentowała się o wiele lepiej w drugiej połowie spotkania. Swoje okazje mieli Tino Livramento oraz Levi Colwill, ale cały czas na posterunku był Joseph Anang. W 75. minucie na boisku pojawił się Dion Rankine, który przesądził o wyniku dzisiejszego spotkania. Myles Peart-Harris przedarł się przez defensywę West Hamu i zagrał piłkę do 17-latka, który pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Młotów. West Ham próbował jeszcze dążyć do wyrównania i miał do tego dobrą okazję, ale strzał głową Seana Adarkwy minął bramkę strzeżoną przez Karla Ziegera.

Ostatecznie to The Blues mogli cieszyć się z kompletu punktów i mogą się teraz spokojnie przygotowywać do piątkowego spotkania, kiedy zmierzą się na wyjeździe z drużyną Southampoton. Chelsea U-23 udanie rozpoczęła sezon, w którym będzie bronić tytułu mistrzowskiego w rozgrywkach Premier League 2.

Chelsea U-23 1:0 West Ham United U-23

Chelsea U-23: Ziger - Lawrence, Simeu, Colwill, Maatsen - McEachran, Russell (65' Bate), Livramento (82' Nunn), Peart-Harris, Lewis (74' Rankine) - Ballo

West Ham United U-23: Anang - Greenidge (78' Chesters), Lobgelo, Ashley, Akinola - Cardoso, Dju, Rosa (71' Watson), Adarkwa, Lewis - Afolayan