Rüdiger: To był dla mnie ciężki sezon

Autor: Maciej Stybel Dodano: 31.07.2020 20:50 / Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 20:52

Antonio Rüdiger przyznał, że nie jest zadowolony z tego sezonu w swoim wykonaniu. Niemiec wystąpił tylko w 20 meczach Premier League ze względu na problemy z kontuzjami.

 

Niemiecki obrońca opuścił początek sezonu przez kontuzję i wrócił dopiero we wrześniu na wygrany mecz z Wolverhampton. Następnie doznał kolejnego urazu, co mocno wpłynęło na liczbę jego występów w poszczególnych rozgrywkach. Gra w defensywie jest jednym z głównych problemów The Blues i Rüdiger jest tego świadomy.

 

– Nasza gra w defensywie wygląda słabo i jest to jedna z rzeczy, którą musimy natychmiast poprawić. Myślę, że to nie jest wina pojedynczych zawodników, tylko sprawa dotycząca całego zespołu i jego ustawiania. Nie chcę szukać u siebie jakichś wymówek, ale dla mnie to był trudny sezon. Miałem lepsze i gorsze występy. Przytrafiło mi się też parę problemów zdrowotnych. Mam nadzieję, że kolejne rozgrywki będą już dla mnie pod tym względem szczęśliwsze. – mówi Niemiec.

 

– Do końca sezonu zostały nam dwa mecze i chcemy w każdym z nich zaprezentować się jak najlepiej. Jeżeli mamy swój dzień, to możemy pokonać każdego. Niestety są też takie momenty, w których możemy stracić punkty w bardzo głupi sposób. Musimy znaleźć odpowiedni balans. To nie jest najprostsze zadanie, ale kiedy chcesz rywalizować na najwyższym poziomie, to musisz się nauczyć takiego wyrachowania.

 

– Wierzę, że uda się nam zakończyć ten sezon w pozytywny sposób. Droga do finału była ciężka, ale teraz mamy szansę zdobyć cenne trofeum. Ten sezon był dla nas zupełnie czymś odmiennym, ale teraz liczy się tylko finał i damy z siebie wszystko, żeby przywieźć puchar na Stamford Bridge. – zakończył Rüdiger.

 

Źródło: Football London

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close