Konferencja prasowa Franka Lamparda przed meczem z Sheffield United

Autor: Marcin Niemczyk Dodano: 10.07.2020 18:07 / Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 18:07

W piątkowe popołudnie Frank Lampard spotkał się z dziennikarzami za pośrednictwem Zooma i odpowiedział na kilka nurtujących ich pytań odnośnie sobotniego spotkania z Sheffield United.

 

Raport zdrowotny

 

– Billy Gilmour przeszedł dzisiaj rano operację kolana, którego kontuzja wykluczy go na 3-4 miesiące. Jestem rozczarowany, podobnie jak on. Rozmawiałem z nim wczoraj i udzieliłem mu wsparcia. Jest twardym chłopakiem i powinien być zadowolony z tego co zrobił w tym sezonie. Jego podejście przywróci go gry jeszcze szybciej.

 

– Ma świetny charakter jak na swój wiek. Będzie to miało duże znaczenie podczas rehabilitacji. Będziemy, jeśli będzie nas potrzebował.

 

Rozpęd

 

– Łatwo jest nabrać tempa, ale nie wierzę w siłę rozpędu. To tylko następne spotkanie. Jesteś tak dobry, jak twój następny mecz.

 

Kontrakt Abrahama

 

– Nie chce wchodzić w klauzule, które zapisane są w kontraktach moich piłkarzy. Tammy nie jest na krytycznym etapie swojej umowy.

 

Transfer Havertza możliwy?

 

– To nie jest temat, który chcę teraz poruszać. Skupiam się na nadchodzącym spotkaniach.

 

Los jest w waszych rękach

 

– Los jest w naszych rękach. Patrząc na przebieg ostatnich kilku tygodni, wiemy jednak, że rzeczy mogą ulec zmianie.

 

 Objęcie Chelsea

 

– Stanąłem przed nie lada wyzwaniem. Zawsze starałem się wierzyć w swoje doświadczenie w futbolu, w przeciwnym razie inni by nie uwierzyli. Myślę, że stać nas na więcej. Pamiętam Chrisa Wildera z trzeciego poziomu rozgrywkowego w Anglii, a teraz jest tutaj. Musi znaleźć się na liście nominowanych do nagrody menedżera roku.

 

Kto jeszcze oprócz Gilmoura nie zagra?

 

– Kanté nie jest jeszcze gotowy, Kovačić znajdzie się w kadrze. Tomori również nie pojedzie z nami do Sheffield.

 

Czy wtorkowy gol odmienił Tammy'ego Abrahama?

 

– Nie widzę większej zmiany, ponieważ zawsze był pozytywnym gościem. Cieszę się, że udało mu się przełamać i mam nadzieję, że wpłynie to na jego pewność siebie.

 

Jorginho

 

– Jestem zadowolony z jego profesjonalizmu i oczekuje go ze strony wszystkich zawodników. Możesz przechodzić cięższe momenty podczas sezonu, ale musisz być silny. On taki jest, dlatego mianowałem go wicekapitanem.

 

Kontuzja Kanté

 

– Ominął okres przygotowawczy. Musimy wziąć to pod uwagę. To drobny uraz.

Źródło: football.london

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close