Aké i Rice wrócą na stare śmieci? Co dalej z Barkleyem? - Q&A Matta Lawa z "The Telegraph"

Autor: Marcin Niemczyk Dodano: 05.06.2020 23:18 / Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 23:20

Dziennikarz "The Telegraph" postanowił wziąć udział w transmisji na żywo, na której przez godzinę odpowiadał na pytania kibiców związane z Chelsea. 

 

Czy możemy spodziewać się kolejnego transferu ofensywnego piłkarza takiego jak Sancho lub Havertz?

 

– Wierzę, że Chelsea wciąż jest zainteresowana oboma piłkarzami, ale Sancho jest obecnie za drogi dla większości klubów, a jeśli chodzi o Havertza, to przeszkodą jest duża konkurencja.

 

Jak prawdopodobny jest przechwyt Wernera przez inny klub, podczas gdy Chelsea prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie finalizacji jego transferu?

 

– Chelsea wierzy w to, że Werner zostanie ich zawodnikiem. Wydaje mi się, że nie musicie się martwić.

 

Czy uważasz, że Werner będzie pełnił u Lamparda rolę skrzydłowego, czy napastnika?

 

– Myślę, że Frank widzi go na obu pozycjach, ale możliwe, że pierwotnie będzie go wystawiał w roli skrzydłowego, by pomóc mu w aklimatyzacji.

 

Czy Chelsea rozgląda się za nowym bramkarzem?

 

– Byłbym zaskoczony, gdyby Chelsea latem zastąpiła Kepę. Mimo wszystko działacze The Blues przyglądają się zawodnikom na tę pozycję.

 

Linia defensywna Chelsea nie stanowi o sile tej drużyny. The Blues bardzo często potrafili nadziewać się na kontrataki. Czy myślisz, że Lampard powinien wzmocnić obronę swojego zespołu?

 

– Tak, to prawda, obrona wciąż stanowi problem dla Chelsea. Wiem, że od jakiegoś czasu Lampard zamierza ściągnąć do klubu nowego lewego obrońcę, ale nie będę również zaskoczony widokiem nowego środkowego obrońcy. Jeśli chodzi o podatność na kontrataki, warto pamiętać, że N’Golo Kanté nie wpasował się zbytnio w taktykę Franka w tym sezonie, i to może być problem.

 

Jak blisko transferu Wernera był Liverpool?

 

– Liverpool był liderem wyścigu przez dłuższy czas, Chelsea z pewnością obawiała się konkurencji The Reds.

 

Kogo klub zdecyduje się pozyskać, jeśli Stamford Bridge opuści Jorginho?

 

– Nie jestem przekonany co do odejścia Jorginho. Mimo wszystko, jeśli on albo Kanté pożegnaliby się z klubem, nie byłbym zaskoczony jeżeli Chelsea złożyłaby ofertę za Declana Rice’a.

 

W kogo celowałaby Chelsea, jeżeli zdecydowałaby się na transfer nowego środkowego obrońcy? Jakie są również plany klubu wobec Ethana Ampadu w przyszłym sezonie?

 

– Szczerze mówiąc, nie wiem jakie są plany londyńczyków wobec Walijczyka. Klub wciąż w niego wierzy, ale powrót na Stamford Bridge, gdzie nie miałby szansy na regularną grę będzie bez sensu. Co do transferu nowego środkowego obrońcy, to będzie on zależeć od tego, czy klub sprzeda jednego ze swoich obecnych defensorów. The Blues wciąż bacznie przyglądają się sytuacji Nathana Aké.

 

Kogo Frank Lampard woli się pozbyć, by zrobić miejsce Benowi Chilwellowi: Emersona czy Marcosa Alonso? Z pewnością Hiszpan jest warty zatrzymania, ponieważ ma ciąg na bramkę i zdolności do gry jako wahadłowy.

 

– Mimo wszystko Alonso ma mniejsze szansę na to, by pogodzić się z rolą zmiennika. Gdyby latem przyszedł Chilwell, myślę, że Hiszpan chciałby odejść.

 

Jakim budżetem dysponuje Chelsea po kupnie Hakima Ziyecha i Timo Wernera?

 

– Zawsze trudno jest mówić o dokładnych liczbach. W styczniu napisałem, że Chelsea ma do dyspozycji 130 milionów funtów i przed zawieszeniem rozgrywek wierzyłem, że nadal tak jest. Przypuszczam, że w przypadku braku sprzedaży zostanie im jeszcze 50 milionów funtów, ale klub na pewno zdecyduje się spieniężyć kilku zawodników.

 

Biorąc pod uwagę dużą sumę zarobioną na sprzedaży Jorginho, czy Kanté, w jaki sposób klub przewiduje kwoty uzyskane za potencjalne transfery takich zawodników jak Barkley, czy Batshuayi?

 

Barkley jest reprezentantem Anglii, więc przypuszczam, że klub wyceni go na około 40 milionów funtów. Biorąc pod uwagę ceny niektórych napastników, transfer Batshuayi’ego wyniesie około 30 milionów funtów.

 

Czy poza Aké, istnieją jakieś realistyczne opcje wzmocnienia naszej linii obrony?

 

– Wiem, że klub interesuje się Holendrem, ale muszę zbadać również inne nazwiska.

 

Czy myślisz, że Chelsea ma drużynę, która podejmie się wyzwania wywalczenia tytułu Mistrza Anglii w przyszłym sezonie, czy też różnica wciąż jest zbyt duża?

 

– Myślę, że różnica jest dość duża. Priorytetem jak na razie jest wypełnienie tej luki.

 

Jak blisko potwierdzenia są transfery Wernera oraz Chilwella?

 

– Dogadanie transferu Niemca jest bardzo bliskie realizacji. Jeśli chodzi o Chilwella, to problem stanowi tutaj wysokość kwoty transferu jakiej żąda Leicester.

Źródło: The Telegraph

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

MarJanusz
komentarzy: 75
06.06.2020 08:44

Zróbcie Q&A ze mną to powiem podobnie XD nic odkrywczego nie powiedział trochę bez sensu są robione takie Q&A ale wiadomo taka praca redakcji sportowych

yarexq V2
komentarzy: 1791
06.06.2020 22:28

W porządku, proszę się spodziewać jutro dziennikarzy XD

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close