Premier League zezwoliła na rozgrywanie sparingów przed wznowieniem rozgrywek

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 03.06.2020 11:33 / Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 11:33

17 czerwca, po ponad dwumiesięcznej przerwie, wznowione zostaną rozgrywki Premier League. Władze ligi wyraziły zgodę, by przed wznowieniem zmagań kluby rozgrywały mecze towarzyskie, ale ma się to odbywać na szczególnych zasadach bezpieczeństwa.


Na mecze towarzyskie piłkarze będą musieli udawać się swoimi własnymi samochodami, a podróż nie będzie mogła trwać dłużej niż 90 minut. W jej trakcie piłkarze będą musieli być ubrani w stroje, w których będą występowali w trakcie meczu.


Po dotarciu na obiekt, piłkarze będą udawali się bezpośrednio na rozgrzewkę, a korzystanie z szatni nie będzie możliwe. Mecze będą rozgrywane na obiektach treningowych lub stadionach, ale, co oczywiste, bez udziału publiczności.


Jak na razie Premier League zabroniła, by mecze te były sędziowane przez sędziów. Ich rolę mają pełnić członkowie sztabów szkoleniowych. Wszyscy uczestnicy sparingów będą poddawani testom na COVID-19.


Możliwość organizowania meczów towarzyskich przed restartem rozgrywek została wprowadzona na wyraźne życzenie klubów Premier League. Na razie nie wiadomo, jakie drużyny zdecydują się na rozegranie takich spotkań i kiedy będzie to miało miejsce.

Źródło: skysports.com

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

eGzid
komentarzy: 161
03.06.2020 16:59

Już widzę ten sparing z Arsenalem w Cobham ;)

MarJanusz
komentarzy: 56
03.06.2020 11:59

O co chodzi z tymi 90 minutowymi podróżami, czasem te wytyczne są komiczne XD

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close