Mokhtar: Ziyech ma odpowiednie cechy do tego, aby być kapitanem

Autor: Bartosz Kąkolewski Dodano: 29.05.2020 15:19 / Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 15:19

Były kolega Ziyecha za czasów gry w FC Twente Youness Mokhtar wyznał, że Chelsea nabyła prawdziwego lidera do swojej drużyny. Jukka Raitala, który grał razem z Ziyechem w Heerenveen również wypowiedział się na jego temat.

 

Youness Mokhtar:

– Ziyech ma w sobie cechy kapitana, jest liderem na boisku. Jeżeli coś się nie układa w meczu, on próbuje prowadzić  zespół i pokazać, co ma takiego w sobie, aby drużyna zaczęła grać lepiej. Musisz zdobyć jego zaufanie. Jeżeli jesteś z nim uczciwy, da ci całego siebie i będzie ci mówić prawdę. Zwłaszcza jeżeli chodzi o media, to czasami jest tak, że jeśli powiesz o nim coś, co nie jest prawdziwe, on to zapamięta.

 

– To nie jest chłopak, który szybko zapomina. Jeżeli jesteś z nim szczery od początku, to zauważysz, że jest bardzo miłym facetem. Hakim lubi żartować i robić dowcipy. Wkładał wazelinę do butów, a w szatni smarował nią uchwyty od szafek. Raz zdarzyło się, że nalał wody do szafki i kiedy ktoś otworzył ona się na niego wylała.

 

Jukka Raitala:

– Jeśli nawet  język jego ciała wskazywał, że był arogancki,  nie było to prawdą. Może to przez jego zachowanie, ponieważ był bardzo pewny siebie, co podziwiałem i  może to właśnie irytowało niektórych piłkarzy. Był bardzo dobry z piłką przy nodze,  lubił dryblować.

 

– Czasami myśli się, że piłkarz musi być duży i silny. Hakim nie był silny, więc wykorzystał swoje inne cechy. Nie pamiętam, żeby miał problemy przy odbieraniu piłki od przeciwnika. Był po prostu bardzo szybki z piłką przy nodze i w głowie przewidywał kolejne ruchy przeciwnika. Miło było patrzeć na jego grę, nigdy nie był zestresowany.

 

– Mimo, że grał dobrze to czułem, że czasami  może być trochę podenerwowany zainteresowaniem ze strony wielkich klubów. Jednakże widziałem, że kiedy nadchodził czas gry w piłkę, to prezentował się naprawdę dobrze. Głowy nigdy nie miał zajętej innymi sprawami i to jeden z powodów, dzięki którym jest tam, gdzie jest teraz jest. Potrafi usunąć z głowy wszystko co go rozprasza.

Źródło: football.london

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

blue1
komentarzy: 75
30.05.2020 18:28

Balonik już napompowany przez wszystkich do granic możliwości, co mnie wcale nie dziwi, bo jestem przekonany że ten transfer to strzał w ,,10". Wierzę w Ziyecha i w to, że z miejsca przekona Lamparda i nas kibiców do swojej obecności w klubie.

grzybeek
komentarzy: 55
29.05.2020 18:39

ziyech bardziej niech się na grze skupi a kapitanem dalej niech bedzie azpi chłodna głowa do końca na tyłku jedzie do końca tak samo ;D motywuje super , mądry człowiek .

MarJanusz
komentarzy: 56
29.05.2020 16:20

Ziyech może nam dać dużo również swoim charakterem i osobowością. Bardzo ułożony piłkarz i człowiek z niego. Może dać właśnie to czego brakowało Chelsea w tym sezonie, doświadczenie i kreatywność, a ponad to osobowość, a u nas tego już brakuję od wielu lat i dopiero powrót Franka daję nadzieję na zmianę

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close