Ramires: Frank jest skazany na sukces

Autor: Maciej Stybel Dodano: 20.05.2020 17:45 / Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 17:48

W wywiadzie dla ,,The Mirror" Ramires powiedział, że nie dziwią go pochwały kierowane pod adresem Franka Lamparda i jego Chelsea. Brazylijczyk podkreśla, że angielski pomocnik już w czasie kariery piłkarskiej wykazywał się świetnym zrozumieniem gry i na pewno ta zaleta okaże się dla niego pomocna na kolejnych etapach trenerskiej kariery.

 

– Kiedy grałem dla Chelsea, to miałem okazję bliżej poznać Franka i mogę powiedzieć, że był to jeden z najlepszych piłkarzy pod względem poruszania się na boisku. Jego wizja gry i zaangażowanie zawsze stało na najwyższym poziomie. Potrafił bardzo dobrze przewidywać dalszy rozwój boiskowych zdarzeń. Wystarczy sobie przypomnieć moją bramkę z Barceloną, żeby zobaczyć jego wszystkie piłkarskie zalety. Po prostu znalazłem się w odpowiednim miejscu i wiedziałem, że otrzymam od niego podanie. Umiejętności z boiska na pewno mu pomogą i jestem pewien, że Frank będzie za parę lat czołowym menedżerem.

 

Gol Ramiresa na Camp Nou był jedną z najważniejszych bramek Chelsea, w drodze po upragnione europejskie trofeum. Obecnie 33-letni Brazylijczyk jest piłkarzem Palmeiras, ale mówi, że czasami zdarza mu się zatęsknić za Londynem.

 

– Tęsknię za Chelsea. Bardzo dobrze mnie tu przyjęto i wiele się w Anglii nauczyłem. Często spotykam się z miłymi komentarzami adresowanymi do mnie przez kibiców The Blues. Myślę, że jest tak, ponieważ zawsze starałem się grać na sto procent i zostawiałem serce na boisku. Zawsze podziwiałem angielskich kibiców za ich pasję i mogę powiedzieć, że jestem dumny z tego, iż udało mi się zapisać w historii klubu ze Stamford Bridge, a pobyt w Londynie na zawsze zostanie w mojej pamięci – zakończył Brazylijczyk.

Źródło: The Mirror

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close