Frank Lampard o kontuzjach N'Golo Kante i Rubena Loftusa-Cheeka

Autor: Bartek Kijko Dodano: 03.05.2020 12:42 / Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 12:45

Trener Chelsea postanowił wypowiedzieć się na temat dwóch zawodników, którzy w tym sezonie szczególnie odczuwają skutki kontuzji i nie mogli w pełni wyleczyć się po urazach.

 

 

Frank Lampard zauważa pozytywy obecnej sytuacji i uważa, że opóźnienia z powodu koronawirusa zapewniły bardzo potrzebny okres odpoczynku dla jego zawodników. Tak jak wielu innych ligowych rywali, Chelsea zmagała się z wieloma urazami podstawowych zawodników.

 

 

N'Golo Kante jest jednym z graczy, którzy nieustannie zmagali się z odnawiającymi się kontuzjami. Francuz wystąpił w zaledwie osiemnastu ligowych spotkaniach, gdzie przez wiele lat jego zdrowie było w doskonałej kondycji. Dla niego jak i dla Rubena, nieoczekiwane zatrzymanie sezonu z powodu pandemii koronawirusa, może mieć pozytywne skutki, gdyż dostali czas na całkowite zaleczenie urazów. Przynajmniej tak twierdzi trener Chelsea, który uważa, że personel medyczny wykorzysta wymuszoną przerwę, aby przywrócić zawodników do szczytu sprawności.

 

 

– W ostatnich meczach ligowych występowaliśmy bez wielu podstawowych zawodników. N'Golo jest jednym z nich. Miał wcześniej cztery czy pięć świetnych sezonów, bez większych komplikacji. Dodatkowo był bardzo dobrze wykorzystywany przez trenerów. W tym sezonie ma jednak udział jedynie w 40% spotkań i nawet wtedy mu współczułem. Naprawdę odczuwałem jego grę, gdzie najczęściej wracał po urazie i nie był w pełni formy. Był dla nas ogromną stratą i nie możemy się doczekać kiedy wróci. Gdy wznowimy grę, chcemy tego zawodnika w najlepszej możliwej dyspozycji. 

 

 

– To samo tyczy się Rubena Loftusa-Cheeka, który przegapił cały dotychczasowy sezon, po bardzo obiecującej końcówce poprzedniej kampanii. Mieliśmy więc wobec nich nieco inne plany i chcieliśmy ich powrotu do pierwszej drużyny, jednak sytuacja z pandemią wszystko zmieniła. Zdrowie jest jednak najważniejsze, a to kwestia czasu, gdy wrócą do swojej najlepszej gry. 

 

 

– Początki pandemii były straszne, gdyż nikt nie wiedział co się właściwie dzieje, a gracze zostali wyizolowani w domach. Ciężko było o dobry stan psychiczny moich zawodników. Teraz próbujemy nieco naprawić sprawność naszych graczy. Oczywiście jeśli, oraz kiedy, będziemy mieć szansę powrotu do pełnego treningu, mamy nadzieję, że wrócą do pełnej sprawności fizycznej i psychicznej.

 

 

– Oczywistym jest, że potrzebujemy N'Golo w naszym zespole, jest on jednym z najlepszych zawodników na świecie i wiedziałem to, zanim zostałem menedżerem Chelsea. Niestety nie mieliśmy możliwości wykorzystywać go zbyt dużo w tym roku, jednak patrząc w przyszłość, oczywiście chcemy znowu mieć jego najlepszą wersję w doskonałej formie. 

 

Źródło: football.london

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

yarexq V2
komentarzy: 1791
03.05.2020 20:20

Ruben gdyby miał 4 lata mniej to miałby potencjał na bycie najlepszym. Na szczęście pomoc to nasz najmniejszy problem

eGzid
komentarzy: 728
03.05.2020 18:28

Chciałbym widzieć Kante w formie jaką prezentował w wyjazdowym meczu z Valencią lub z Liverpoolem. Oby się w końcu zregenerował podczas tej wymuszonej przerwy.

thesabr3
komentarzy: 1824
03.05.2020 16:14

Kanté w formie to prawdziwa maszyna oby tylko zdrowie mu w najbliższym czasie dopisywało

komentarzy:
03.05.2020 13:45

Kante na pewno dostanie szanse kiedy wrócą rozgrywki. Jego słaba forma w tym sezonie mogłabyć spowodowana ciągłymi kontuzjami. Być może jak będzie w pełni zdrowy pogra jeszcze z 3 sezony na najwyższym poziomie.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close