The Athletic: FIFA wprowadza zmiany. Co z obecnym sezonem, okienkiem transferowym i wygasającymi kontraktami?

Autor: Marcin Niemczyk Dodano: 07.04.2020 14:11 / Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 12:29

FIFA ma potwierdzić nieograniczone przedłużenie sezonu 2019/2020 na całym świecie, umożliwiając władzom każdego kraju ustalenie, kiedy kampanie mogą się zakończyć. Światowy organ zarządzający rozgrywkami zmieni również okres letniego okienka transferowego i zezwoli na przedłużenia umów dla graczy, których kontrakty wygasną 30 czerwca.

 

Plany, które prawdopodobnie zostaną ujawnione w ciągu najbliższych 48 godzin, zapewnią maksymalną elastyczność, a FIFA weźmie pod uwagę, że rozprzestrzenianie się koronawirusa jest różne w poszczególnych krajach. Stanie się tak po tym, jak UEFA w zeszłym tygodniu zobowiązała się do zakończenia obecnego sezonu, lecz decyzja ta została odrzucona, ponieważ jej własny prezydent Aleksander Ceferin, wyznaczył termin 3 sierpnia na ukończenie wszystkich meczów.

 

Decyzja najwyższego autorytetu w piłce nożnej znacznie zmniejsza szansę na odwołanie sezonu. Planowane ogłoszenie zostało przyjęte przez jeden klub Premier League jako "bardzo rozsądne", co eliminuje presję na zakończenie sezonu w czasie, gdy świat ma do czynienia z pandemią. Zdania na ten temat są jednak podzielone: niektóre drużyny Premier League akceptują, że nie może być innej opcji niż wznowienie sezonu za zamkniętymi drzwiami lub nawet na neutralnych terenach w innych bezpiecznych krajach, inne zaś, uważają, że piłka nożna powinna powrócić wtedy, gdy kibice będą mogli wejść na stadiony.

 

Letnie okienko transferowe w Premier League ma zakończyć się 1 września o godzinie 17, a EFL ogłosiło w lutym porozumienie w sprawie powrotu do tradycyjnego terminu zakończenia okienka pod koniec sierpnia.

 

Władze Premier League mają również nadzieję na zawarcie umowy w celu zapewnienie 30-procentowych potrąceń lub odroczeń od pensji zawodników, ponieważ piłkarze coraz bardziej zaczęli obawiać się, że ich umowy mogą przynieść większą korzyść właścicielom klubu niż personelowi medycznemu. Oczekuje się, że dyskusje zostaną wznowione w tym tygodniu.

Źródło: The Athletic

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close