Chelsea zawiesza plany budowy nowego stadionu

Autor: Maksymilian Mruk Dodano: 28.03.2020 18:47 / Ostatnia aktualizacja: 28.03.2020 23:04

Klub potwierdza, że pozwolenie na budowę nowego stadionu wygasa 31 marca 2020 roku.

Trzy lata temu zespół projektowy odpowiedzialny za opracowanie nowego wyglądu Stamford Bridge otrzymał jednomyślną zgodę rady dzielnicy Hammersmith and Fulham na budowę nowego stadionu. Obiekt miał pomieścić 60 tysięcy widzów, a koszt całej inwestycji początkowo wyliczany był na około 500 mln funtów. Chelsea nie postanowiła jednak wznowić projektu zamrożonego w maju 2018 roku. Powodem, jaki podawał klub, był niesprzyjający klimat inwestycyjny. Decyzja podjęta przez Chelsea wynikała ze sporu pomiędzy Romanem Abramowiczem a rządem Wielkiej Brytanii o przedłużenie jego wizy inwestorskiej na pobyt w Zjednoczonym Królestwie. W wyniku zaistniałej sytuacji osoby blisko związane z Rosjaninem doradziły mu, aby ten nie inwestował w budowę nowego obiektu. Czas upłynął, a klub finalnie nie postanowił rozpocząć choćby pierwszej fazy projektu.

W oficjalnym komunikacie klubu możemy przeczytać:

– Jesteśmy wdzięczni wszystkim naszym fanom i akcjonariuszom, a zwłaszcza radzie dzielnicy Hammersmith and Fulham za ich cierpliwość i wyrozumiałość. Będziemy rozważać opcje dotyczące nowego stadionu, gdy warunki ekonomiczne ulegną poprawie.

Źródło: chelseafc.com

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close