Chelsea U-18 melduje się w półfinale FA Youth Cup!

Autor: Maksymilian Mruk Dodano: 28.02.2020 22:24 / Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 23:38

Bramka strzelona w drugiej połowie gry przez Armando Broję zrobiła różnicę w spotkaniu pomiędzy The Blues a Millwall i to zespół z niebieskiej części Londynu zwycięża na Stamford Bridge.

Ed Brand wystawił na mecz identyczną jedenastkę,  jaka wybiegła na mecz poprzedniej rundy przeciwko Wolves. Tamto spotkanie zakończyło się wynikiem 7-0 i The Blues pewni siebie awansowali do ćwierćfinału FA Youth Cup.

Pierwsza część spotkania przebiegała pod dyktando Chelsea. Dogodną okazję na  strzelenie bramki ekipa The Blues miała w 19. minucie spotkania. Armando Broja popisał się ekwilibrystycznym uderzeniem i umieścił piłkę w siatce. Niestety sędzia Tom Reeves doszukał się przewinienia na obrońcy  Millwall.  Gospodarze napierali dalej. Świetnym dryblingiem popisał się Lewis Bate, który przebiegł z futbolówką całą połowę , odegrał ją do skrzydła, a sporo kłopotów z płaskim dośrodkowaniem Marcela Lewisa miał bramkarz drużyny gości, który sparował piłkę przed siebie. Armando Broja był tam gdzie być powinien, jednak nieczysto trafił w piłkę i ta poszybowała nad bramką. The Blues nie potrafili udokumentować swojej dominacji w pierwszej odsłonie gry, w wyniku czego na tablicy wciąż widniał bezbramkowy remis.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Chelsea kontrolowała wydarzenia boiskowe. Niestety w 61. minucie trener Ed Brand zmuszony był zdjąć z boiska kontuzjowanego Leviego Colwilla. Doszło do drobnej roszady w ustawieniu The Blues. Wchodzący w miejsce Anglika Dion Rankine zajął pozycję skrzydłowego, a Ian Maatsen został przesunięty do obrony.  Dosłownie minutę po tej zmianie Chelsea wysunęła się na prowadzenie. Dobrze bite dośrodkowanie z rzutu wolnego na gola zamienił Armando Broja. Ze stoickim spokojem przyjął on piłkę w polu karnym i niepilnowany z najbliższej odległości pokonał Leightona Fanshawe. Było to piąte trafienie albańskiego napastnika w obecnej kampanii młodzieżowego Pucharu Anglii. Zdobyta bramka dodała jeszcze więcej pewności siebie ekipie The Blues. Dogodną okazję do strzelenia gola po błędzie obrońcy Millwall miał jeszcze Dynel Simeu, jednak tym razem golkiper gości popisał się świetną interwencją, ratując swój zespół przed utratą bramki i zamknięciem na dobre tego meczu przez drużynę gospodarzy.  Ataki Millwall ograniczały się jedynie do stałych fragmentów gry. W szczególności dobra postawa Lewisa Bate’a i Xaviera Simonsa zapewniała spokój w defensywie The Blues.

Chelsea U-18 po bardzo dobrym meczu przeciwko sąsiadom z Millwall awansowała do półfinału FA Youth Cup i może spokojnie czekać na rezultat spotkania pomiędzy Manchesterem United U18 a Wigan U18.

Chelsea U-18 – Millwall U-18 1-0

Składy:

Chelsea: Jake Askew; Henry Lawrence, Dynel Simeu, Levi Colwill (Dion Rankine 61’); Valentino Livramento, Lewis Bate, Xavier Simons, Ian Maatsen; Faustino Anjorin (c), Marcel Lewis; Armando Broja (Thierno Ballo 90’)

Millwall: Leighton Fanshawe, Ben Bennett (Ezekiel Miller 24), Chibuike Exennolim, Jacob Munting, Alex Mitchell, Hayden Muller, Jay Barton (Oliver Bate 85), Alfie Allen (Tyrese Briscoe 68), Abdul Abdulmalik, Sean O’Brien, Nana Boateng

Źródło: chelseafc.com