The Athletic: Willian oczekuje 3-letniej umowy

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 21.02.2020 13:46 / Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 13:46

Rozmowy między Willianem a Chelsea na temat nowego kontraktu Brazylijczyka stanęły w miejscu. Jak twierdzi serwis "The Athletic", stało się tak, ponieważ skrzydłowy oczekuje trzyletniego kontraktu, natomiast klub jest mu w stanie zaoferować dwuletnią umowę.

 

Chelsea prowadzi stałą politykę przedłużania umów jeśli chodzi o zawodników, którzy skończyli 30 lat. Klub ze Stamford Bridge oferuje takim piłkarzom przedłużenie kontraktu zaledwie o rok, a jedynym wyjątkiem od tej reguły był do tej pory David Luiz, który w maju ubiegłego roku podpisał nową umowę, która miała być ważna przez dwa kolejne sezony.

 

Łatwo jest zrozumieć logikę Chelsea. Przedłużenie kontraktu z Luizem oznaczało odejście od wieloletniej polityki klubu, a przyjęcie prośby Williana oznaczałoby całkowite jej zaniechanie. Klub musiałby przeznaczać znaczne pieniądze na wynagrodzenie skrzydłowego aż do momentu, w którym ten skończy 35 lat.

 

Argumentem, którego użył Willian, jest według jego bliskich to, że Brazylijczyk jest przekonany, że może grać na najwyższym poziomie przez co najmniej trzy kolejne sezony. 31-latek utrzymuje doskonałą kondycję fizyczną i uniknął do tej pory poważnych kontuzji. W tym sezonie wystąpił w 25 z 26 meczów Premier League.

Źródło: The Athletic

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close