Chelsea organizatorem konferencji dotyczącej przeciwdziałaniu antysemityzmowi
Dodano: 19.02.2020 10:47 / Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 10:47Chelsea Football Club oraz izraelska gazeta "The Jerusalem Post" wspólnie zorganizują konferencję na temat zwalczania antysemityzmu. Po raz pierwszy w historii takie zgromadzenie odbędzie się na Stamford Bridge.
Podczas posiedzenia obecni będą m.in. izraelscy oraz brytyjscy politycy, liderzy organizacji społeczności żydowskiej oraz znani ludzie świata sportu, którzy przedyskutują kwestie wznoszącego się na fali antysemityzmu. Za temat posłuży także dyplomacja, ochrona i zagadnienia społeczne, mające na celu poprawienie stosunków między Wielką Brytanią a Izraelem.
– Jesteśmy zaszczyceni możliwością współpracy z dziennikiem "The Jerusalem Post" i organizacją konferencji na naszym stadionie, na którym zostanie podjęty ważny temat jakim jest walka z antysemityzmem w skali globalnej – powiedział Bruce Buck, prezes Chelsea.
– Futbol ma nadzwyczajną zdolność do czynienia dobra w społeczeństwie i musimy okiełznać tą siłę w celu zwalczania wszelkiego rodzaju dyskryminacji na trybunach, ale także poza stadionami. W naszym gronie nie może mieć miejsca żadna forma dyskryminacji, dlatego jesteśmy dumni, że będziemy mogli zachęcić wszystkich wokół nas do dołączenia do akcji w słusznym zamiarze – dodał.
Współorganizatorem konferencji jest redaktor naczelny "The Jerusalem Post", Yaakov Katz. Warto także nadmienić, że wpływ na wybór Stamford Bridge może mieć zaangażowanie Romana Abramowicza w walkę z dyskryminacją na tle narodowościowym. Właściciel "The Blues" w 2018 roku rozpoczął kampanię "Say No to Antisemitism". Od tamtego czasu klub wystartował z kilkoma programami wspierającymi akcję.
- Źródło: The Jerusalem Post
Składy: Chelsea FC vs. Manchester City FC
12.04.2026 16:15
Rosenior: Estêvão będzie dla nas bardzo ważny w ostatniej części sezonu
12.04.2026 08:10
Chelsea - Manchester City – 267 zł za wytypowanie drużyny z golem!
12.04.2026 07:34
Premier League. Chelsea - Manchester City gdzie oglądać? Transmisja TV i online (12.04.2026)
12.04.2026 07:21
Chelsea - Manchester City Typy – 350 PLN za gola wybranej drużyny!
11.04.2026 21:47
João Pedro: To jeden z najlepszych sezonów w mojej karierze
11.04.2026 14:06
Chelsea - Manchester City – 150% Winbooster do 100 zł na hit Premier League
11.04.2026 07:41
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.