Higuaín: Mój czas spędzony w Chelsea był niezły

Autor: Piotr Różalski Dodano: 17.01.2020 12:32 / Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 12:33

Gonzalo Higuaín, obecnie napastnik Juventusu, ocenił swój półroczny pobyt w Chelsea jako "niezły", pomimo iż nie był wyróżniającą się postacią pod ówczesnym dowództwem Maurizio Sarriego.

 

Argentyńczyk przybył na Stamford Bridge w styczniu ubiegłego roku na zasadzie wypożyczenia, jednak oczekiwania co do jego formy przerosły samego piłkarza. Wystarczy powiedzieć, że w 19 meczach zawodnik strzelił tylko pięć goli. Warto dodać, że do wygrania pucharu Ligi Europy przez "The Blues" przyczynił się mając na liczniku... 24 minuty występu w tych rozgrywkach.

 

– Mogło być lepiej. Uważam jednak, że wykonałem niezłą robotę. Udało nam się wtedy wygrać Ligę Europy i osiągnąć awans do Ligi Mistrzów. Ludzie oczekiwali po mnie więcej, ale twierdzę, że moja liczba zdobytych goli to przyzwoity wynik jak na mój krótki pobyt w Chelsea – ocenia Gonzalo.

 

– Jeśli jesteś dobrym piłkarzem, ludzie mają bardzo duże oczekiwania. Jednak często nie biorą pod uwagę tego, że wcześniej grałem w innej lidze. Dostosowanie się do Premier League to zupełnie inna sprawa. Także trzeba zauważyć, że grałem w tej lidze tylko kilka miesięcy – dodaje Higuaín.

Źródło: The Telegraph

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close