Nevin: Reece jest podobny do Beckhama w tym aspekcie

Autor: Piotr Różalski Dodano: 14.01.2020 12:20 / Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 12:20

Zdaniem Pata Nevina, legendy klubu ze Stamford Bridge oraz stałego autora felietonów ukazujących się na oficjalnej stronie Chelsea, widać duże podobieństwo między Recce'em Jamesem a Davidem Beckhamem, jeżeli mowa o umiejętności przy dogrywaniu piłek w pole karne.

W tym sezonie pod dowództwem Franka Lamparda w "The Blues" możemy oglądać wielu młodych zawodników, którzy jeszcze niedawno kształcili swój rozwój w akademii londyńskiej ekipy. Poza najszybszymi objawieniami w postaci Tammy'ego Abrahama, Masona Mounta czy Fikayo Tomoriego, pierwszoplanową postacią staje się także James, wyróżniający się na tle innych postaci Wigan Athletic w minionej kampanii.

Reece otrzymał ogromne rekomendacje za dwa ostatnie mecze – z Nottingham Forest (FA Cup) oraz Burnley (Premier League). W związku z tym, że 20-latek dał się poznać szerszej publiczności jako specjalista od wrzutek, Nevin pozwolił sobie przyrównać bocznego obrońcę do powszechnie znanego reprezentanta Anglii.

– Podstawową umiejętnością Reece'a jest posyłanie piłki w pole karne przeciwnika w pełnym biegu. Właśnie z tej strony dał się poznać. Potrafi zagrać dokładne podanie będąc w ruchu i robi to bardzo dobrze – zauważa Pat.

– James pod tym względem znajduje się na poziomie Beckhama za jego najlepszych czasów. Wspomniałem właśnie o Davidzie, ponieważ jego jakość takich zagrań jest porównywalna do Reece'a.

– Oczywiście hiperbola to znane zjawisko w futbolu, jednak mam nadzieję, że nie będzie mi dane doświadczyć błędnej oceny w zakresie tego piłkarza. Mówiąc o Jamesie i porównując go do Davida, wyrażam się w poważnym tonie i to coś może znaczyć.

– Łatwo jest dograć piłkę między obrońców a bramkarza, jednak trudniej być nieomylnym przy dograniach z taką siłą i dokładnością. Można odnieść wrażenie, że momentami defensorzy rywala boją się wybijać tej piłki, aby uniknąć błędów, a bramkarz nie zdąży nawet zgarnąć futbolówki.

– Reece jest nadzwyczajny w tej strefie, jednak obserwując jego występy uważam, że jeszcze nie będzie wykonywał tych zagrań na jedno kopyto. Jego odbiory i przechwyty także są znakomite. Czuć się komfortowo z piłką w tak młodym wieku jest czymś niewyobrażalnym. Niemożliwością jest myśleć o nim jak o 20-latku – podsumował Nevin.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close