Ampadu zostanie w RB Leipzig do końca sezonu
Dodano: 19.11.2019 19:42 / Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 19:42Ethan Ampadu podczas letniego okienka transferowego został wypożyczony z Chelsea do RB Lepizig do końca tego sezonu. 19-latek ma problemy, aby znaleźć się w pierwszej jedenastce klubu z Bundesligi, gdzie dotychczas rozegrał tylko 66 minut.
Prezes RB Leizpig Oliver Mintzlaff wykluczył możliwość zbyt wczesnego powrotu Walijczyka na Stamford Bridge.
– Przedwczesny powrót nie wchodzi w grę. Julian Nagelsmann nadal będzie rozwijał umiejętności Ethana podczas treningów, więc na pewno dostanie swoje minuty w tym długim sezonie.
Pomimo problemów klubowych, Ampadu może liczyć na zaufanie ze strony selekcjonera reprezentacji Walii Ryana Giggsa. W tym sezonie rozegrał już 270 minut w reprezentacji, jednakże jeżeli chce utrzymać swoje miejsce w kadrze, musi zacząć grać regularnie.
- Źródło: Bild
The Athletic: Chelsea stoczy bój z Interem Mediolan o Marco Palestrę
23.06.2026 19:58
James: Wszyscy mi mówią, że Alonso jest niesamowitym menedżerem
23.06.2026 17:26
MŚ 2026. Anglia - Ghana gdzie oglądać? Stream online, Transmisja TV (23.06.2026)
23.06.2026 08:43
MŚ 2026. Gdzie oglądać mecz Portugalia - Uzbekistan? Transmisja TV i online (23.06.2026)
23.06.2026 08:33
Di Marzio: Manchester City osiągnął ustne porozumienie z Chelsea ws. Enzo Mareski
22.06.2026 16:50
MŚ 2026. Norwegia - Senegal gdzie oglądać? Transmisja TV, stream online (23.06.2026)
22.06.2026 10:01
MŚ 2026. Francja - Irak gdzie oglądać? Stream online, Transmisja TV (22.06.2026)
22.06.2026 09:56
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.
Miejmy nadzieję, że to co mówi prezes niemieckiej drużyny się sprawdzi i niedługo bedzie grał więcej, bo szkoda by było zmarnowanego całego sezonu.
Szczerze to bardzo liczę na tego chłopaka u nas. W swoich niewielu występach w barwach The Blues zaimponował mi spokojem przy prowadzeniu piłki i odwagą w podejmowaniu niektórych decyzji (głównie ciekawe ofensywne podania). Dobrze spisywał się na środku obrony a jako DP też jakoś dawał radę. Liczę że rozegra nieco więcej minut w tym sezonie w Lipsku a w przyszłym może już u nas.