Konferencja prasowa po meczu z Newcastle

Autor: Dawid Mozol Dodano: 26.08.2018 19:37 / Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 19:37

Zapraszamy na relację z pomeczowej konferencji prasowej, na której Maurizio Sarri odpowiedział na kilka pytań dziennikarzy.

Jak ciężko było i jak bardzo jesteś zadowolony?

– Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz, dla nas szczególnie, ale na tym terenie każdemu jest trudno. W zeszłym sezonie przegrały tu Chelsea, Arsenal czy Manchester United. Nie było łatwo i mecz był wymagający. We Włoszech nigdy nie widziałem, żeby Rafa grał pięcioma obrońcami, na dodatek byli bardzo zgrani, dlatego sprawili nam problemy. Musieliśmy zacząć grać szybciej i być cierpliwymi.

Faul na Giroud

– To była pierwsza sytuacja, w której nasz przeciwnik zbliżył się do naszego pola karnego, mieliśmy trochę pecha. Nie wiem nic o faulu łokciem, byłem za daleko.

Rzut karny

– Tak samo jak w poprzednim przypadku, byłem dość daleko, około 50 metrów od sytuacji. Nie jestem sędzią i nigdy nie chciałem być.

Test charakteru

– Tak, myślę że to był test. Ciężko jest tutaj wygrać, każdemu zespołowi jest ciężko. Remisując pięć minut przed końcem, jeszcze trudniej było wygrać.

O grze Hazarda

– Zagrał bardzo dobrze, może lepiej byłoby gdyby zagrał 75 minut, jednak Kovacić poprosił o zmianę.

Co sądzisz o defensywnej grze przeciwnika?

– Nie wiem. We Włoszech to było normalne, oczywiście nie przeciwko Juve czy Interowi, ale przeciwko drużynom z dolnej połowy tabeli.