Podglądamy Ajax: pewna wygrana z PEC Zwolle na wyjeździe

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 01.11.2019 22:42 / Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 22:42

AFC Ajax pokonał na wyjeździe 14. w tabeli Eredivisie PEC Zwolle 4:2 w meczu 12. kolejki holenderskiej ekstraklasy. To już dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie ligowym wtorkowych przeciwników Chelsea w Lidze Mistrzów.

Kibice drużyn goniących Ajax w tabeli Eredivisie prawdopodobnie wyłączyli transmisję meczu już po 20. minutach, ponieważ było wówczas już 3:0 dla gości.

W 6. minucie błąd bramkarza gospodarzy wykorzystał Quincy Promes, dopadając do "wyplutej" przez Xaviera Mousa piłki. Ten sam zawodnik chwilę później trafił po raz drugi, gdy świetne dośrodkowanie Hakima Ziyecha znalazło go kompletnie niepilnowanego w polu karnym Zwolle.

Trzeci gol to znów niefrasobliwość golkipera gospodarzy. David Neres przyjął sobie piłkę w polu karnym i zdecydowanie za łatwo ograł Mousa, pokonując potem próbującego interweniować na linii bramkowej obrońcę.

Goście przed przerwą odpowiedzieli golem kontaktowym Gustavo Hamera po błędzie Lisandro Martíneza w środku pola. Po zmianie stron drugą bramkę dla Zwolle dołożył Mustafa Saymak, a nie popisał się kryjący go Nicolás Tagliafico.

Ajax jednak nie tylko dowiózł zwycięstwo, ale też postawił kropkę nad "i", strzelając gola na 4:2. W 88. minucie bardzo ładną akcję zespołu wykończył David Neres, trafiając do pustej bramki.

Amsterdamczycy prowadzą w tabeli Eredivisie z 32 punktami na koncie, wciąż bez porażki. Gonią ich AZ Alkmaar, PSV Eindhoven i Vitesse, które przed swoimi meczami w ten weekend mają po 23 punkty.

PEC Zwolle 2:4 AFC Ajax (Hamer 35, Saymak 62 – Promes 6 i 11, Neres 20 i 88)

Ajax: Onana – Mazraoui, Veltman, Blind, Tagliafico – Van de Beek, Ziyech, Martínez – Neres, Tadić, Promes