Angielskie kluby rozegrają swoje mecze dziewięć dni przed MŚ?

Autor: Maciej Stybel Dodano: 24.10.2019 18:22 / Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 22:41

Jak dowiedzieli się dziennikarze ,,Daily Mail" Premier League planuje ustalić termin jednej z kolejek na dziewięć dni przed początkiem Mistrzostw Świata w Katarze. Władze ligi nie skomentowały tych doniesień.

 

Mistrzostwa Świata rozpoczną się 21 listopada, a ostatnia kolejka Premier League przed tym turniejem miała by się odbyć 12 listopada. Wznowienie ligowych zmagań nastąpiłoby w Boxing Day, czyli 8 dni po finale mundialu.  Liga miałaby też wystartować o tydzień wcześniej i zakończyć się tydzień później.

 

Takie rozwiązanie może nie odpowiadać wszystkim klubom, ponieważ zawodnicy, którzy grali by w finale teoretycznie musieliby wrócić do gry już po tygodniu. Patrząc na tę sprawę przez pryzmat selekcjonerów reprezentacji problem mógłby wystąpić w momencie organizowania zgrupowań przed turniejem, ponieważ kluby raczej nie chciałaby puszczać swoich zawodników w trakcie sezonu. Cała sprawa będzie jeszcze rozważana na listopadowym spotkaniu udziałowców, ale podobno większość z nich zareagowała pozytywnie na takie rozwiązania.

Źródło: Daily Mail

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close