Zouma: Dobrze przedstawiłem się fanom Chelsea

Autor: Bartosz Kąkolewski Dodano: 25.09.2019 14:35 / Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 14:35

Kurt Zouma opowiedział o swoim debiucie dla Chelsea w meczu pucharowym, o swoim bracie i o zwycięstwie nad Tottenhamem w finale Ligi Angielskiej, gdzie zagrał na nietypwej dla siebie pozycji, bo na środku pomocy.

 

– To już pięć lat? Szybko zleciało. Mam bardzo dobre wspomnienia z tamtego spotkania. To zawsze dziwne uczucie, gdy grasz swój pierwszy mecz dla nowego klubu. Miałem tylko 19 lat, byłem bardzo młody.

 

– Kiedy przyjechałem do Anglii, nie umiałem zbyt dobrze mówić po angielsku, ale gdy jesteś młody, myślisz tylko o tym, aby grać. Po prostu chcę być na murawie. Dałem z siebie wszystko i udało mi się strzelić bramkę. Dobrze przedstawiłem się fanom Chelsesa.

 

– Mój brat mieszkał tylko 20 minut od mojego domu i zawsze przychodził do mojego mieszkania. Jedliśmy przeważnie razem obiady. Mój brat jest zawodnikiem Boltonu, gdzie w zeszłym sezonie najwięcej grywał w zespole U-23, ale również zaliczył kilka występów w pierwszej drużynie. Jest bardzo podobny do mnie, jest wielki, silny i szybki. Zasłużył sobie na wszystko co teraz ma.

 

– Ciężko pracował we Francji, przeszedł naprawdę dużo. Teraz jest tutaj, niedaleko mnie. Zawsze rozmawiamy przez telefon, próbuję dawać mu wskazówki. Mam nadzieję, że uda mu się zagrać w wyższej lidze. To mój młodszy brat, kocham go bardzo i cieszę się, że mu się wiedzie. Mam nadzieję, że nadal tak będzie pracować i, że w końcu znajdzie się w pierwszym zespole na stałe.

 

– Mam nadzieję, że znowu uda nam się zdobyć puchar Ligi Angielskiej. Zdobycie tego pucharu jest dla mnie jednym z najlepszych wspomnień w Chelsea. Tym czego się nauczyłem, gdy po raz pierwszy przyjechałem do Anglii jest to, że w każdym meczu musisz dać z siebie sto procent. Jeżeli zagrasz na 50/60 procent, to prawie pewne, że przegrasz mecz. Musisz dać z siebie wszystko, ponieważ wszyscy są gotowi, aby walczyć o każdą piłkę. Jest dużo fizycznych drużyn, które grają z wielką intesywnością.

 

Kurt Zouma wypowiedział się również o dzisiejszym meczu przeciwko Grimsby Town.

 

– Musimy być gotowi i skoncentrowani. Grimsby przyjeżdża tutaj na Stamford Bridge z wiedzą, że grają przeciwko jednej z najlepszych drużyn na świecie i będą głodni zwycięstwa. Musimy pokazać na boisku, że my też jesteśmy głodni tego zwycięstwa i po prostu grać naszą piłkę. Koncentrujemy się na każdym meczu odzielnie. Nie ma zbyt wielu spotkań w Lidze Mistrzów. Jesteśmy wielkim klubem i musimy to pokazać na boisku i spróbwać wygrać to trofeum.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close