Kanté: Odpowiadała mi pozycja na boisku w zeszłym sezonie

Autor: Piotr Różalski Dodano: 03.08.2019 11:48 / Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 11:50

N'Golo Kante powiedział, że pełnienie roli boiskowej "ósemki" pod okiem Maurizio Sarriego stanowiło dla niego bardzo ciekawe wyzwanie. Zawodnik przyznał również, iż polubił swoją nową pozycję.

 

W formacji byłego już menadżera The Blues (4-3-3), mistrz świata grał wyżej ustawiony, podczas gdy tyły zabezpieczał Jorginho. Wielu fanów Chelsea przez długi czas wyrażało swoje zniesmaczenie z tak ułożonego systemu, w szczególności widząc przesuniętego do przodu Kanté, któremu brakowało kreatywności i techniki.

 

– Taka zmiana wynikała z wprowadzenia formacji 4-3-3. Dużo czasu minęło, odkąd ostatni raz wcześniej występowałem w takim ustawieniu. Myślę jednak, że z radami otrzymanymi od trenera i cyklicznym trenowaniu w tej roli, potrafiłem się zaadaptować do tego ustawienia – stwierdza N'Golo.

 

– Bardzo lubię tą pozycję, ponieważ mogę wspierać drużynę przy atakach. Być może to gra pod trochę większą presją, ale przyzwyczaiłem się do niej i polubiłem taką rolę. Czasami jest tak, że gra toczy się za twoimi plecami i masz mniej czasu na skuteczne rozegranie piłki niż defensywny pomocnik. Na pewno jako "ósemka" trzeba mieć doskonałą orientację i dostosować się pod względem technicznym – dodaje były gracz Leicester City.

 

Kanté ma także nadzieję, że w nadchodzącym sezonie uda się znacznie poprawić rezultaty odnoszone przez drużynę, mając na myśli przede wszystkim Ligę Mistrzów. Dla piłkarza będzie to drugi występ w prestiżowych rozgrywkach w niebieskiej koszulce.

 

– Każdy wie, ile te rozgrywki znaczą dla zawodnika. Już raz miałem okazję grać w nich z Chelsea, odpadliśmy wtedy w 1/8 finału z Barceloną. Wierzę, że uda nam się poprawić ten wynik w najbliższych zmaganiach.

Źródło: Goal.com

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close