Azpilicueta: Chcemy pomóc młodym zawodnikom

Autor: Piotr Różalski Dodano: 11.07.2019 13:27 / Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 14:23

Kapitan Chelsea César Azpilicueta zapowiedział, że on i jego doświadczeni koledzy z zespołu chcą wspierać Franka Lamparda w rozwoju zawodników z akademii.

 

W trakcie trwającego zakazu transferowego, nałożonego w tym roku przez FIFA na "The Blues", okazję na wykazanie się i walkę o miejsce w pierwszym składzie mają przede wszystkim młodzi gracze. Wczoraj wielu z nich dostało szansę od trenera w meczu towarzyskim w Irlandii.

 

Taka polityka prowadzenia drużyny przez nowo zatrudnionego szkoleniowca podoba się hiszpańskiemu obrońcy Chelsea, któremu także zależy na dobrej renomie zawodników, znajdujących się raptem na starcie poważnej kariery.

 

– Frank chce dawać szanse młodym piłkarzom. My, jako starsi koledzy z drużyny, jesteśmy szczęśliwi, że możemy im pomóc wprowadzić się do zespołu – powiedział "Azpi".

 

– Frank zna tą młodzież doskonale. Jego partnerzy ze sztabu szkoleniowego mieli okazję pracować z juniorami w akademii przez wiele lat. Mamy najlepszą szkółkę w Anglii i to jest doskonała okazja do tego, aby wielu z nich zrobiło krok naprzód w stronę pierwszej drużyny – dodał.

 

Młodzi piłkarze będą mieli kolejną okazję na zyskanie uznania w oczach Lamparda już w najbliższą sobotę, gdy drużyna ze Stamford Bridge zmierzy się w Dublinie z St Patrick's Athletic.

Źródło: London Evening Standard

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close