Zola: Chelsea powinna zatrzymać Sarriego

Autor: Piotr Różalski Dodano: 08.07.2019 13:48 / Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 13:50

Były asystent trenera w Chelsea Gianfranco Zola powiedział w wywiadzie dla "TalkSPORT", że odejście ze Stamford Bridge było dla niego bolesnym przeżyciem, a zarząd powinien utrzymać Maurizio Sarriego jako szkoleniowca zespołu.

 

W minionym tygodniu trzeci klub Premier League ogłosił, że Zola nie sprawuje już swojej funkcji w drużynie. Wybrany przez działaczy na nowego menadżera Frank Lampard postawił w swoim sztabie szkoleniowym na Jody'ego Morrisa, więc dla Gianfranco nie było już miejsca.

 

53-latek nie chciał tym samym przyjąć propozycji ambasadora klubu. Zola oznajmił jednak, że szanuje decyzję Chelsea o nieprzedłużaniu umowy, ale ubolewa zarazem, że Sarri nie został w zachodnim Londynie na dłużej.

 

– Oczywiście, to bolesne uczucie, kiedy trzeba opuścić miejsce, które się bardzo lubi i wiele dla mnie znaczy. Jednak musimy być profesjonalistami. Klub spogląda w przyszłość, postanowiono podjąć takie a nie inne decyzje i nie mam problemu, żeby zaakceptować taki stan rzeczy – powiedział Zola.

 

– Bardzo chciałbym być dalej w Chelsea. Uważam także, że najlepsze efekty pracy z Maurizio można byłoby zauważyć nie po pierwszym sezonie, ale w kolejnym. Patrząc w jaki sposób Sarri wykonywał swoją robotę, potrzeba trochę więcej czasu na wdrożenie pomysłu. Było także widać, ile wymaga od swoich zawodników.

 

– Kiedy już piłkarze zaczęli przyzwyczajać się do jego stylu, wysiłek włożony w pracę nad drużyną przekładał się na dobry efekt. Szkoda, że tak to się wszystko potoczyło, bo zarówno dla Chelsea jak i Maurizio najlepszym rozwiązaniem byłoby kontynuowanie tego projektu – podsumował Gianfranco.

Źródło: TalkSPORT

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close