Kanté: Zawsze daję z siebie wszystko

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 16.08.2018 06:31 / Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 06:31

N’Golo Kanté w ciągu ostatnich trzech lat zdobył Puchar Świata, wygrał dwa tytuły Premier League, Puchar Anglii oraz dotarł do finału Euro 2016.

 

Francuz uważa, że jego poprzednie sukcesy nie mają znaczenia i obecny sezon zaczyna od zera. Napędza to jego pragnienie do zdobywania nowych trofeów.

 

– Przed nami nowy sezon, wszyscy zaczynamy z tego samego punktu. Taka jest nasza praca. Cokolwiek robiłeś w przeszłości, jest już nieważne. Wszyscy musimy ponownie udowodnić, że jesteśmy godni naszej pozycji. Mam nadzieję, że uda nam się to w obecnym sezonie – przekonuje Kanté.

 

– Mamy ogromne szczęście, że jesteśmy piłkarzami. Zawsze chciałem to robić, a dotarcie do takiego poziomu jest błogosławieństwem Allaha. Na świecie są miliony osób, które chciałyby wykonywać taką pracę jak my. Nasze kariery są krótkie, dlatego daję z siebie wszystko przy każdej nadarzającej się okazji – dodał.

 

– Mam również szczęście, że mogę grać dla Francji. To dla mnie ogromna motywacja, gdy tylko wychodzę na boisko. Reprezentowanie własnego kraju to jedno z największych osiągnięć, jakie może spotkać piłkarza. Gra na międzynarodowych turniejach jest warte więcej, niż jakiekolwiek pieniądze.

 

– Zdobycie Mistrzostwa Świata z reprezentacją nigdy mi się nawet nie śniło i naprawdę nigdy tego nie zapomnę. Bycie częścią tej grupy będzie w naszych wspomnieniach do końca życia, ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak wielkie jest to osiągnięcie.

 

N’Golo Kanté otrzymał od klubu trzy tygodnie wolnego po mundialu, ale jak twierdzi, nawet podczas wakacji zastanawiał się nad tym jak będzie wyglądała gra Chelsea w nowym sezonie.

 

– Teraz gramy innym systemem. Nawet podczas wakacji zastanawialiśmy się i rozmawialiśmy o tym, jak się do niego przystosować. Będzie to wymagało od nas wszystkich wielkich poświęceń, dlatego muszę kontynuować ciężką pracę.

 

– Pracowałem w przeszłości z różnymi menedżerami i grałem różnymi systemami. Najlepszym sposobem, aby zachować miejsce w składzie jest całkowite skupienie na tym co się robi oraz odpowiednie podejście do rywalizacji z każdym rywalem.

Źródło: Mirror

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close