Sarri: To dlatego przeszedłem do Juve

Autor: Piotr Różalski Dodano: 20.06.2019 12:26 / Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 13:00

Od zeszłej niedzieli Maurizio Sarri reprezentuje barwy Juventusu. Szkoleniowiec w rozmowie z włoskimi mediami wyjaśnił, dlaczego dokonał takiego wyboru.

 

Były trener Chelsea ma za sobą niełatwy sezon. Pomimo licznej krytyki ze strony i kibiców "The Blues" oraz niezrównoważonego stylu gry, ekipie ze Stamford udało się zdobyć puchar Ligi Europy i zapewnić miejsce w TOP4, premiowane uczestnictwem w Lidze Mistrzów w nadchodzącym sezonie.

 

– Kiedy Juventus skontaktował się ze mną, to było niesamowite uczucie. Przez 30 lat mojej pracy nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją, aby klub z taką determinacją ubiegał się o zatrudnienie trenera. To mnie przekonało – powiedział Sarri na swojej pierwszej konferencji prasowej jako menadżer "Starej Damy".

 

– Nigdy nie widziałem tak wielu dyrektorów, którzy byli tak zjednoczeni i przekonani do wspólnego wyboru. Wierzcie, że potrafię czytać ludziom w myślach i potrafię wyczuć, kto ma szczere intencje.

 

– Tu nie chodzi tylko o słowa, ale o odpowiednią postawę i podejście. Włożyli w to niesamowity wysiłek. To jest dla mnie w tym wszystkim najważniejsze – podsumował 60-latek.

 

Sarri porównał także do siebie drużyny – Chelsea i Napoli – którymi zarządzał poprzednio oraz wypowiedział się pokrótce o angielskiej prasie.

 

– Chelsea jest złożona z zawodników, którzy pod względem technicznym prawdopodobnie stoją na wyższym poziomie, ale także o charakterystyce indywidualistów.

 

– Tutaj mogłem się spotkać z piłkarzami, którzy próbują największą różnicę robić grą na skrzydle, wchodząc w pojedynki jeden na jeden. Z tego punktu widzenia taki styl gry jest mniej płynny.

 

– W Napoli to była typowa gra zespołowa, w Chelsea było siedmiu czy ośmiu zawodników, którzy bardziej stawiali na indywidualność. Były jednak to solidne jednostki, których łatwo nie było pokonać.

 

– Przechodziłem z niższych lig. Z Empoli do Napoli, z Napoli do Chelsea. W każdym z tych miejsc zespoły i kibice byli sceptyczni. Jest tylko jeden sposób, aby zmniejszyć to poczucie – zwycięstwa. To jedyny sposób.

 

– Świat angielskich mediów wszystkim jest bliżej znany. Jest wiele świetnych gazet, ale także tabloidów z treścią o gorszej jakości. Zawsze trzeba przejść przez ogień krytyki i ataków, a to czyni człowieka silniejszym.

Źródło: Football Italia

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close