Cascarino: Lampard powinien zabrać ze sobą Mourinho do Chelsea

Autor: Bartosz Kąkolewski Dodano: 17.06.2019 20:15 / Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 13:08

Były gracz Chelsea i reprezentacji Irlandii Tony Cascarino uważa, że jakikolwiek trener, który po raz pierwszy będzie trenował w Premier League, powinien poszukać doświadczonego doradcy, który zawsze będzie obok niego.

 

– Zawsze mi mówiono, że gdy młody trener bierze się za trenowanie zespołu na wyższym już poziomie, powinno się ściągnąć kogoś, kto już jest doświadczony, kogoś kto umie rozmawiać z dyrektorami i właścicielami klubu. Dla mnie najlepszym kandydatem na tę chwilę byłby Jose Mourinho, a to dlatego, że aktualnie jest bezrobotny.

 

– Problem w tym, że nie wiemy, jak to jest z relacjami Mourinho, a jak wiadomo, złamał kilka. Jego relacje z Chelsea zostały zerwane i też nie wiem jaki ma kontakt z Frankiem Lampardem. Czuję, że być może pomógłby komuś, komu pomógł w swojej karierze i wygrał wiele rzeczy. On jest taką osobą, którą chciałbyś mieć nad sobą. Czy uważam, że jest szansa, aby to się stało? Nie, ze względu na jego związek z Chelsea i sposób, w jaki został zwolniony podczas swojej drugiej kadencji na Stamford Bridge.

 

– Jednakże potrzebujesz kogoś takiego, kto będzie mieć jeszcze większe doświadczenie i ten ktoś poradzi sobie z zarządem, z problemami od właściciela i po prostu pomoże ci na wiele różnych sposobów. Wszyscy pracownicy wokół Franka są stosunkowo nowi w tych rolach. Jose będzie musiał znaleźć drogę powrotną. Powiedział, że nadal chce być trenerem, ale Frank potrzebuje kogoś, kto przeżył już bardzo dużo w swojej menadżerskiej karierze.

 

– Carlo Ancelotti, Claudio Ranieri, a nawet jego wujek Harry Redknapp – ktoś o takim statusie, kto nie będzie akurat nigdzie pracować, Frank może go zatrudnić i liczyć na jego pomoc zawsze i wszędzie. Nie chodzi mi o dyrektora sportowego, bardziej o przewodnika, kogoś, kto go poprowadzi i wyszkoli w zarządzaniu. Frank Lampard cały czas się uczy i ktoś już doświadczony może mu bardzo pomóc.

 

– To dziwne to co robię, że zarządzam Mourinho tak, jakby nie był w ogóle ważny. Ja jednak mówię o posiadaniu osoby, która ułatwi twoją pracę z właścicielami i dyrektorami klubu, osoby, która zawsze będzie po twojej stronie.

Źródło: talkSPORT

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close