Loftus-Cheek: Luiz jest liderem w naszej drużynie

Autor: Dawid Mozol Dodano: 03.06.2019 20:11 / Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 20:11

Ruben-Loftus Cheek w wywiadzie dla "Standardu" docenił wpływ swojego kolegi z zespołu, Davida Luiza, na atmosferę w drużynie. Anglik przyznał, że obrońca jest nie tylko świetnym piłkarzem, ale także dobrym liderem.

 

Luiz przedłużył ostatnio swoją umowę z klubem o dwa lata i w sytuacji, gdy z klubu odszedł Gary Cahill, jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w drużynie. Według Loftus-Cheeka, drużyna potrzebuje takiej osoby w swojej szatni.

 

– Luiz jest nie tylko utalentowanym, świetnym obrońcą, ale także liderem i jednym ze starszych zawodników w składzie.

 

– Dla młodych zawodników ważne jest, by w drużynie znajdowało się przynajmniej kilku doświadczonych zawodników, którzy wiedzą jak radzić sobie z różnymi sytuacjami.

 

– On jest świetnym charakterem w szatni, więc jego pozostanie w Chelsea na następne dwa lata jest korzystne zarówno dla niego jak i dla klubu.

 

– David bardzo dobrze dogaduje się z ludźmi. Ma szacunek do młodych zawodników, stara się okazywać im sympatię, bo wie, że sam był taki sam. Zawsze stara się ci pomóc. Nawet kiedy juniorzy przychodzą na tylko jeden trening, on jest osobą, która pomaga im się zaadaptować. Jest ważną postacią w składzie.

Źródło: Standard

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close