Alonso: Sarri cały czas się uczy jako trener

Autor: Dodano: 27.05.2019 16:05 / Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 16:05

Mimo tego, że Sarri doznał wiele krytyki w tym sezonie, udało mu się doprowadzić Chelsea do trzeciego miejsca w Premier League, a teraz przygotowują się do meczu finałowego Ligi Europy, gdzie zmierzą się z Arsenalem.

 

Zdaniem Marcosa Alonso Maurizio Sarri nadal uczy się jako trener, a biorąc pod uwagę to, że Sarri nigdy nie grał w piłkę na wysokim poziomie,  to znacznie utrudnia jego pracę.

 

– Nigdy nie jest łatwo przyjść do nowego kraju, do nowej ligi. Będziesz miał do czynienia z kompletnie innym stylem piłki nożnej, z nową kulturą. Trener cały czas uczy się tego wszystkiego. On nigdy nie był zawodowym piłkarzem, a to czyni jego pracę jeszcze trudniejszą. Dużo nauczył się przez ten rok.

 

– Odbieranie wskazówek od kogoś takiego może być kompletnie inne, ale my jesteśmy profesjonalistami i musimy robić to, o co nas prosi. On jest inny.

 

– Ja i cała drużyna dobrze zaczęliśmy ten sezon. Wtedy trener poprosił mnie o coś zupełnie innego. Próbowałem robić to, o co mnie prosił. Kiedy zespół zaczął ponownie wygrywać, niestety doznałem małej kontuzji pleców. Nie mogłem grać przez kilka spotkań, ale kiedy wróciłem do gry znowu zacząłem dobrze grać i byłem tam, kiedy zespół mnie potrzebował. Teraz jest duża szansa na to, aby dobrze zakończyć sezon i udać się na wakacje.

 

– Nigdy nie jest łatwo dostosować się do jakiegokolwiek stylu gry. Jesteśmy jedenastoma graczami, i wszyscy muszą iść w tym samym kierunku. Trenerzy są inni, oni mają różne aspekty taktyki. On chciał kompletnie zmienić cały zespół, nie tylko mnie. Chciał zmienić sposób, w jaki gramy w piłkę.

Źródło: talkSPORT

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close