Alonso: Aby być przygotowanym, trzeba dobrze odpocząć

Autor: Dodano: 18.05.2019 17:17 / Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 17:17

Po przyjeździe z USA gracze Chelsea dostali kilka dni wolnego i na razie nie trenują w Cobham. Dwóch doświadczonych obrońców z Chelsea Marcos Alonso i Cesar Azpilicueta wypowiedzieli się na temat przerwy dwutygodniowej pomiędzy tak ważnym meczem jakim jest finał Ligi Europy. Dla Marcosa Alonso będzie to pierwszy finał w rozgrywkach europejskich.

 

– Mamy teraz kilka dni odpoczynku, ale oczywiście będziemy cały czas myśleć o meczu. Będziemy odbywać lekkie treningi, a za dwa dni wrócimy do pełnego treningu, aby dobrze się przygotować na mecz finałowy, mówi lewy obrońca Chelsea.

 

– Mecz finałowy w europejskich rozgrywkach to dla nas wielkie wydarzenie. Chcemy być przygotowani na ten mecz na 120% i wrócić do Londynu z pucharem Ligi Europy.

 

Alonso wypowiedział się również o meczu rozegranym przeciwko New England w USA.

 

– To był dobry mecz. Najważniejszą rzeczą było to, aby wpłynąć na ludzi na całym świecie, że nie powinno być dyskryminacji, antysemityzmu. Nie powinniśmy tolerować takich rzeczy. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i mam nadzieję, że zrobiliśmy wpływ taki jaki chcieliśmy.

 

Cesar Azpilicueta w swoim pierwszym sezonie w Chelsea był częścią zespołu, któremu udało się wygrać Ligę Europy w 2013-tym roku. Hiszpan chce wygrać te rozgrywki po raz drugi.

 

– Mecz przeciwko New England był naszym ostatnim spotkaniem przed meczem finałowym w Baku. Od drugiej minuty zaczęliśmy przeważać w tym meczu. Chcieliśmy się dobrze zaprezentować przed finałem. Dobrze spędziliśmy te kilka dni i dostaliśmy wielkie wsparcie od naszych fanów. Wspaniale było ich zobaczyć. Minęło ponad trzy lata od naszej ostatniej wizyty w USA i mam nadzieję, że zobaczymy się ponownie wkrótce.

 

– Zostały nam dwa tygodnie do finału. Będziemy mieć wystarczająco czasu, aby ciężko potrenować i trochę odpocząć. Ważne jest, aby być w dobrej kondycji na ten mecz, patrząc na długi sezon, który jest za nami.

Źródło: chelseafc.com

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close