Azpilicueta: To dla nas ważne wydarzenie

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 15.05.2019 15:11 / Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 15:11

Cesar Azpilicueta, który w tym sezonie sprawował rolę kapitana zespołu, postanowił powitać w drużynie młodych zawodników, którzy będą mieli okazję zmierzyć się z New England Revolution w Bostonie.

 

Maurizio Sarri postanowił zabrać do USA najsilniejszą kadrę, jednak w składzie znalazło się pięciu zawodników, którzy jeszcze nie zadebiutowali w pierwszym zespole. Przemawiając w przeddzień spotkania, Azpilicueta postanowił powitać nowych zawodników w drużynie.

 

– To bardzo ekscytujące, mieć ponownie w zespole Reece Jamesa i Trevoha Chalobaha, którzy wrócili z wypożyczeń, a także Conora Gallaghera, który został wybrany Piłkarzem Roku w Akademii i grał w zespołach U19 oraz U23.

 

– Jest z nami Marc Guehi, który był na ławce rezerwowych w ostatnim meczu Premier League, a także rozegrał kilka meczów w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Ike Ugbo trenował z nami regularnie przez ostatnie kilka miesięcy. To dla nich dobra okazja, jeśli zagrają w tym meczu.

 

– Mamy w kadrze także starszych zawodników i zbliżamy się do najważniejszego meczu w sezonie, czyli finału Ligi Europy. Skupiamy się na utrzymaniu dobrej formy oraz atmosfery. Musimy utrzymać odpowiednią kondycję, ponieważ do finału mamy jeszcze dwa tygodnie.

 

– Spotkanie w USA jest ostatnim meczem przed finałem, więc musimy wykorzystać ją we właściwy sposób. Stoimy w obliczu przeciwnika, który w tej chwili rozgrywa swoje ligowe spotkania, więc mamy nadzieję, że uda nam się wyciągnąć z tego pojedynku jakieś wnioski, a młodzi piłkarze nabiorą doświadczenia.

 

Cesar Azpilicueta poruszył także temat głównego powodu, dla którego Chelsea rozgrywa spotkanie z New England Revolution.

 

– W ostatnich tygodniach byliśmy dość zajęci, próbując zakwalifikować się do finału Ligi Europy i grając ostatnie mecze w Premier League, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z powrotu do Ameryki. To pierwszy raz, kiedy jestem w Bostonie i jest to mecz, którego nie możemy się doczekać, ponieważ jest to wielkie wydarzenie dla nas wszystkich.

 

– Walczymy przeciwko antysemityzmowi i przeciw wszelkim formom dyskryminacji. Chelsea jest klubem, który jest bardzo aktywny we wszelkiego rodzaju kampaniach, a my jako piłkarze jesteśmy z tego bardzo dumni. Dla nas jest to wielka szansa na kontynuowanie pracy, którą wykonujemy w Anglii. Mam nadzieję, że jeśli chodzi o futbol, to zobaczymy ciekawe spotkanie.

Źródło: chelseafc.com

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close