Loftus-Cheek: Chelsea wyszkoliła prawdziwe talenty

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 25.04.2019 06:23 / Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 06:23

Ruben Loftus-Cheek ma nadzieję, że częstsze występy w Chelsea pozwolą mu na znalezienie miejsca w reprezentacji Anglii na kluczowe spotkania Ligi Narodów, które odbędą się w czerwcu.

 

Loftus-Cheek, który w reprezentacji rozegrał dziesięć spotkań, nie został powołany na marcowe zgrupowanie ze względu na kontuzję. Anglia wygrała oba mecze kwalifikacyjne do Euro 2020, strzelając łącznie dziesięć bramek.

 

W ostatnich czterech spotkaniach ligowych, Loftus-Cheek grał od pierwszej minuty i ma nadzieję, że częste występy zostaną zauważone przez selekcjonera reprezentacji Anglii i otrzyma powołanie na czerwcowe zgrupowanie kadry.

 

– Skupiam się na teraźniejszości, ale mam w głowie przyszłe powołania reprezentacji. Sposób, w jaki grasz dla klubu może być doceniony powołaniem do reprezentacji. Gra dla Anglii jest obok tego, co robimy na co dzień. Skupiam się na Chelsea i dobrze grając w klubie, mam okazję zaprezentować mój kraj – przekonuje Loftus-Cheek.

 

Chelsea wciąż czeka na rozstrzygnięcie sprawy z zakazem transferowym i jeśli nie uda się go zawiesić, klub będzie musiał w większym stopniu opierać się na grze wychowankami. Ruben nie widzi w tym problemu, ponieważ uważa, że w ostatnich latach, z akademii Chelsea wyszło kilku świetnych piłkarzy.

 

– Przez ostatnie lata, Chelsea wyszkoliła prawdziwe talenty, widać to w postaci Reece Jamesa, Tammy'ego Abrahama, Fikayo Tomoriego, Masona Mounta. Wszyscy świetnie sobie radzą na wypożyczeniach. Radzą sobie na tyle dobrze, że mogliby grać w Chelsea. Mam nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych lat zobaczymy w zespole kilku wychowanków.

Źródło: Evening Standard

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close