Rudiger: Sarri wyciągnął wnioski

Autor: Max Kossowski Dodano: 04.03.2019 17:51 / Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 17:51

Antonio Rudiger w ostatnim wywiadzie dla The Sun uznał, że Maurizio Sarri wyciągnął wnioski z wysokiej przegranej z Manchesterem City i poprawił styl gry drużyny w ostatnich meczach.

 

– Myślę, że każdy przyzywyczaił się do nowego stanu rzeczy, także trener. Ta liga jest inna w porównaniu do włoskiej i musisz się dosotosować do niej. Trener zauważył, że jego filozofia nie jest idealną do gry w Premier League, dlatego trochę ją zmodyfikował.

 

– Każdy widział w jaki sposób graliśmy przeciwko City w finale i Tottenhamowi w lidze. Było to inny sposób prowadzenia gry, niż w pierwszych trzech miesiącach. Każdy musi mieć czas na dostosowanie się i naukę, więc dobrze, że dzieje się to właśnie teraz. Wtedy w lidze z City zagraliśmy bardzo źle. Wyszliśmy wysokim pressingiem i chcieliśmy za wszelką cenę odebrać piłkę. Efekt tego widział każdy.

 

– Wszystko zależy od trenera. Maurizio podaje nam taktykę przed meczem i każdy ją analizuje. Jest to aspekt, który szkoleniowiec musi dobrze rozpracować i wtedy decyduje. Przeciwko Tottenhamowi wyszło to świetnie, przeciwko City dobrze.

 

– Teraz musimy skupić się na tym, aby podtrzymać dobrą passę. Wszystko zależy od nas. Pokonaliśmy Tottenham i Fulham, więc czas na kolejne wyzwania.

Źródło: The Sun

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close