Palmer: Chcę jak najszybciej wrócić do optymalnej formy
Dodano: 14.12.2025 08:09 / Ostatnia aktualizacja: 16.12.2025 13:07W sobotnie popołudnie Chelsea przerwała złą passę i pokonała Everton 2:0, a jedną z bramek strzelił Cole Palmer. Anglik długo czekał na to trafienie, gdyż po raz ostatni cieszył się z gola w połowie września.
The Blues dobrze zaprezentowali się w spotkaniu z Evertonem. W pierwszej połowie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a w drugiej utrzymali je.
– Powrót na zwycięską drogę był dla nas niezwykle ważny – przyznał w pomeczowym wywiadzie Cole Palmer. Strzelony gol też wiele dla mnie znaczy. Przez jakiś czas nie grałem, prawdopodobnie była to najdłuższa przerwa w mojej karierze więc nie mogłem się doczekać powrotu do gry. Zagranie od pierwszej minuty i zdobycie gola dało mi dużą przyjemność.
– Mieliśmy kilka gorszych meczów, a gra co trzy dni jest trudniejsza niż się ludziom wydaje. Wiąże się to z częstymi podróżami więc jest trudno, ale cieszymy się ze zwycięstwa.
Na piątkowej konferencji prasowej Enzo Maresca powiedział, że będzie ostrożnie wprowadzał Cole'a Palmera do gry.
– Nie chciałem wracać zbyt wcześnie i znowu nabawić się kontuzji, ale wciąż muszę być ostrożny i dochodzić do pełni sił dzień po dniu. Cieszę się z powrotu, ale wciąż nie jestem w stuprocentowej formie. Mam nadzieję, że niebawem do niej wrócę. Nie chcę powiedzieć, że będzie to w jakiejś odległej przyszłości, bo dążę do tego, by nastąpiło to jak najszybciej.
Wczoraj po raz kolejny bardzo dobrze spisała się defensywa The Blues. Zespół zakończył mecz z czystym kontem.
– Obrona była niesamowita i w tym sezonie kilka razy zachowaliśmy już czyste konto, co jest naprawdę dobre. W tym roku liga stała się jeszcze trudniejsza – każdy pokonuje każdego. Nie jest łatwo, ale zawsze będziemy walczyć – dodał Palmer.
- Źródło: Chelsea FC
Chelsea - Manchester United Typy – Sprawdzamy trzy oferty na ten mecz!
17.04.2026 23:43
Moisés Caicedo: Dla mnie granice nie istnieją
17.04.2026 19:55
BBC: Levi Colwill zadbał o samorozwój podczas rehabilitacji. Czytał książki i rozwijał swoją mentalność
17.04.2026 16:48
BBC: Jimmy-Jay Morgan obserwowany przez kilka klubów Championship
16.04.2026 18:54
BBC: Ten paradoks może doprowadzić tylko do jednego
16.04.2026 08:07
Garnacho: Bycie ojcem jest dla mnie najważniejsze
15.04.2026 16:47
The Telegrapgh: Dziesięciu piłkarzy Chelsea, którzy powinni zostać sprzedani
15.04.2026 07:47
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.