Higuaín: Gra w Europie była moim marzeniem

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 12.02.2019 10:01 / Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 10:05

Najnowsze wydanie magazynu zatytułowanego "Chelsea", który wchodzi do sprzedaży, zawiera ekskluzywny wywiad z piłkarzem, który w styczniu dołączył do ekipy The Blues, Gonzalo Higuaínem.

 

Argentyński napastnik opowiada o swoich piłkarskich korzeniach i zdradza, jaki wpływ miał na niego ojciec.

 

– Miałem dużą przewagę, mając ojca, który kiedyś był piłkarzem, ponieważ dorastałem w świecie futbolu. Odegrał on dla mnie bardzo ważną rolę. Miałem dzięki temu wspaniałe dzieciństwo.

 

– Dorastałem w małym miasteczku Saavedra, a dom, w którym się wychowywałem od pokoleń należał do mojej rodziny. W piłkę nożną grałem z moimi przyjaciółmi w szkole. Robiłem wszystko to, co robi normalne dziecko, które dorasta. Najważniejsze jest jednak to, że od początku miałem jasne cele, a moja rodzina pomogła mi je osiągnąć.

 

Higuaín zaczynał w akademii River Plate, a kiedy dostał się do pierwszego zespołu, zwrócił na siebie uwagę kilku czołowych klubów w Europie, w wyniku czego trafił w 2007 roku do Realu Madryt.

 

– Postanowiłem spełnić moje marzenie, a najlepszą rzeczą, dla piłkarza jest gra w Europie. Bardzo trudno było mi opuścić moją rodzinę, moich przyjaciół, zostawić życie, jakie wiodłem w Buenos Aires.

 

– To nie było łatwe, ale jestem szczęśliwy i nie żałuję decyzji, którą podjąłem. Spędziłem sześć i pół roku w jednej z największych drużyn w Europie. Poznałem w Realu Madryt wspaniałych przyjaciół i mieszkałem w pięknym mieście.

 

Stamtąd przeniósł się do Serie A, najpierw do Napoli, a później Juventusu i AC Milan. Napastnik twierdzi, że czas spędzony w tak wielu drużynach świetnie przygotował go do gry w Chelsea.

 

– W Europie gram już 12 lat, co jest naprawdę wspaniałe. Aby osiągnąć takie coś, trzeba prezentować wysoki poziom koncentracji. Możesz być zrelaksowany, ale twoja psychika powinna być silna. Potrzebujesz tego, aby osiągnąć najwyższy poziom, a następnie pozostać w nim. Kariera piłkarza wygląda tak, że jeśli upadniesz, bardzo ciężko jest wrócić na szczyt.

 

Gonzalo Higuaín kolejny raz odniósł się także do współpracy z Maurizio Sarrim.

 

– Cieszę się, że mogę ponownie pracować z Maurizio w wielkim klubie, jakim jest Chelsea. Jego metody pracy bardzo mi pomogły, szczególnie słowa, które do mnie kiedyś powiedział.

 

– Zanim trafiłem do Chelsea, miałem wrażenie, że jest to bardzo dobra drużyna, świetnie zarządzana i oczywiście widać, że mamy tutaj bardzo utalentowaną grupę piłkarzy. Boisko treningowe oraz wszystkie obiekty, które go otaczają są na świetnym poziomie. Wszystko tutaj jest na najwyższym poziomie.

 

– Gra w Premier League jest wielkim wyzwaniem, ale zamierzam dać z siebie wszystko i pomóc Chelsea.

Źródło: chelseafc.com

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close