Luiz: Gratulacje należą się wszystkim

Autor: Dodano: 25.01.2019 17:05 / Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 20:12

David Luiz w pomeczowym wywiadzie przyznał, że drużyna jest bardzo zadowolona ze swojej reakcji i ducha zespołu. Brazylijczyk uważa, że gratulacje należą się wszystkim.

Chelsea wygrała wczoraj z Tottenhamem 2-1, ale do rozstrzygnięcia losów dwumeczu potrzebna była seria rzutów karnych, ponieważ Spurs zwyciężyli w pierwszym meczu 1-0. Do decydującej jedenastki podszedł Luiz, który pewnie ją wykorzystał i przypieczętował awans The Blues do finału.

– To wspaniałe uczucie. Zespół spisał się znakomicie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Mogliśmy zdobyć trzy lub cztery bramki. W drugiej połowie również kontrolowaliśmy grę, ale przeciwnicy stworzyli jedną szansę i ją wykorzystali.

– To frustrujące, że gdy kontrolujesz spotkanie, możesz przegrać je w rzutach karnych, ponieważ w karnych nigdy nic nie wiadomo. Naciskaliśmy bardzo dobrze, szczególnie w defensywie, a napastnicy wykonali niesamowitą pracę, więc gratulacje należą się wszystkim. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej reakcji i ducha zespołu.

Źródło: chelseafc.com