Daily Mail: Chelsea zamierza kupić nowy talent do akademii
Dodano: 26.11.2024 21:09 / Ostatnia aktualizacja: 26.11.2024 21:11Chelsea przymierza się do podpisania 15-letniego talentu Mathisa Eboué z Watfordu. W przeszłości jego ojciec Emmanuel Eboué był zawodnikiem Arsenalu.
Zakontraktowanie młodego Anglika jest kolejnym przykładem jak mocno w swojej polityce The Blues stawia na sprowadzenie najlepszych talentów na świecie do Cobham.
Bez wątpienia Eboué jest tego przykładem, gdyż w wieku 15 lat grał dla wyższych grup wiekowych, nawet dla zespołu U-21, gdzie nawet potrafił zdobywać bramki.
Na ostatnim zgrupowaniu reprezentacji Anglii do lat 16, Mathis zdołał wywalczyć dla młodych Lwów Albionu zwycięstwo 1:0, dzięki czemu wygrali U16 Challenge Trophy w Hiszpanii.
Teraz jest na dobrej drodze by dalszą swoją karierę kontynuować w Cobham. Będzie to jednak uzależnione od pięciu etapowego procesu Premier League, który ma miejsce przy wszystkich transakcjach uwzględniających wynagrodzenie dla młodzików.
Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie interesu takich zawodników, zgodnie z Zasady Rozwoju Młodzieży. Na tej podstawie wyznacza się trzecią, niezależną stronę, która wejdzie w dyskusje z rodzicami/opiekunami piłkarza oraz obydwoma klubami.
Po uwzględnieniu wszelkich zasad legislacyjnych gracz będzie mógł przejść do klubu z zachodniego Londynu, co przeważnie zajmuje około trzech tygodni.
W ostatnich latach Chelsea sprowadzała już talenty z innych angielskich akademii, takich jak Zak Sturge, czy Shim Mheuka z Brighton. W tych przypadkach Niebiescy nie potrafili dojść do porozumienia z Mewami i musieli dopłacić odszkodowanie wyznaczone przez trybunał w wysokości 900 000 funtów.
W praktyce oznaczało to, że za Sturge'a zapłacili 3,4, a za Mheukę 4,25 milionów funtów, który wówczas miał zaledwie 14 lat.
- Źródło: Daily Mail
Skrót: Liverpool FC 1:1 Chelsea FC
09.05.2026 15:51
Składy: Liverpool FC vs. Chelsea FC
09.05.2026 12:15
Caicedo: Jesteśmy niekonsekwentni i nie robimy tego, co trzeba
09.05.2026 11:41
Premier League. Liverpool - Chelsea gdzie oglądać? Transmisja TV i online (09.05.2026)
09.05.2026 07:02
Liverpool - Chelsea Typy – 267 zł za wytypowanie zwycięzcy meczu
08.05.2026 10:36
Sky Sports: Wesley Fofana został zaoferowany Barcelonie
07.05.2026 17:35
The Telegraph: Brak awansu do Ligi Mistrzów wpłynie na pensje piłkarzy Chelsea
06.05.2026 16:04
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.