Lavia: Lubię, gdy każda akcja przechodzi przeze mnie
Dodano: 10.11.2024 08:24 / Ostatnia aktualizacja: 10.11.2024 08:24W bieżącym sezonie Roméo Lavia regularnie występuje w barwach Chelsea, co jest dla niego wielkim osiągnięciem. Najpierw problemy z kostką, a następnie ze ścięgnem podkolanowym sprawiły, że w sezonie 2023/24 Belg rozegrał w Premier League tylko jedno spotkanie. Obecnie staje się coraz ważniejszą postacią drużyny Enzo Mareski.
Na początku bieżącego sezonu 20-latek również nie mógł wystąpić w trzech meczach z uwagi na problemy zdrowotne, ale gdy wrócił na boisko, prezentuje bardzo dobrą formę. Szczególnie dobrze zaprezentował się w wyjazdowych meczach z Liverpoolem i Newcastle.
– To naprawdę było dla mnie wyzwanie, ponieważ dopiero co dołączyłem do Chelsea, byłem podekscytowany możliwością pokazania, na co mnie stać w tak pięknym klubie, a później się to stało – przyznał Roméo Lavia.
– Na początku było trudno, ale później zaczynasz zastanawiać się, jak zmienić to w coś pozytywnego? Starałem się mieć w głowię tę myśl, choć momentami było bardzo ciężko. To skłoniło mnie, żeby jak najlepiej przejść rehabilitację i wrócić bez konieczności robienia wszystkiego krok po kroku, gdy dołączę do drużyny. Starałem się, by wydarzyło się to jak najszybciej.
– Moją najlepszą cechą jest prawdopodobnie to, że pilnuję, żeby wszystko działało. Lubię, gdy każda akcja przechodzi przeze mnie, bo dzięki temu mogę pomagać kolegom w zajmowaniu jak najlepszych pozycji, na przykład w ofensywie, gdzie mamy dużą jakość. Staramy się nie tracić goli i pracujemy, żeby obrońcy mieli jak najłatwiej.
Dzisiaj Chelsea stanie przed bardzo wymagającym zadaniem, gdyż na Stamford Bridge przyjedzie Arsenal. Derby Londynu zapowiadają się ekscytująco.
– To będzie wyzwanie na każdym obszarze boiska. Arseanl to mocny zespół. To będą derby. Będziemy musieli być gotowi i będziemy gotowi. Bez względu na poziom tego wyzwania, przygotujemy się na maksimum swoich możliwości, żeby mu sprostać – dodał belgijski pomocnik.
- Źródło: Chelsea FC
 
        Chalobah: Liga Mistrzów to miejsce, w którym chcemy być i gdzie chcemy pozostać
04.11.2025 12:37
        BBC: Do walki o Samu Aghehowę (Omorodiona) włącza się Tottenham
04.11.2025 12:35
        Liga Mistrzów. Bukmacher daje 350 zł za wygraną Chelsea z Karabach Agdam!
04.11.2025 10:33
        Sánchez: Dzięki zaufaniu trenera i klubu osiągnąłem najwyższą formę w swojej karierze
03.11.2025 19:52
        Sánchez: Caicedo gra jak bestia!
03.11.2025 18:21
        Palmer w jedenastce FIFPRO World za sezon 2024/25!
03.11.2025 18:05
        Poznaliśmy datę spotkania z Cardiff City w Carabao Cup
03.11.2025 17:25
        
                            
            
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.