LGdS: Latem Romelu Lukaku wróci do Chelsea
Dodano: 18.04.2024 12:24 / Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024 12:24Wiele wskazuje na to, że latem będziemy świadkami kolejnej części sagi związanej z odejściem Romelu Lukaku z Chelsea. W ubiegłym roku Belg został wypożyczony do Romy, gdzie co prawda radzi sobie całkiem nieźle, jednak rzymski klub najprawdopodobniej nie będzie w stanie wykupić go na stałe.
Chelsea oczekuje za Romelu Lukaku 43 miliony euro, a po dodaniu kosztów trzyletniej umowy napastnika, cała transakcja kosztowałaby Romę blisko 85 milionów euro. Jest to kwota znacznie przewyższająca możliwości rzymskiego klubu.
AS Roma podejmie próbę sprowadzenia Romelu Lukaku, jeśli odniesie sukces w Lidze Europy. Ewentualne wygranie europejskiego pucharu będzie wiązało się ze sporym zastrzykiem gotówki. Romelu Lukaku bardzo dobrze radzi sobie w tym rozgrywkach, w dziesięciu meczach strzelił siedem bramek i tylko Pierre-Emerick Aubameyang wyprzedza go w klasyfikacji strzelców (10 goli). Ogółem w tym sezonie 30-latek rozegrał 40 spotkań we wszystkich rozgrywkach i strzelił w nich 18 bramek.
- Źródło: "La Gazzetta dello Sport"
BBC: Dlaczego dopiero teraz dowiedzieliśmy się o zawieszeniu Mudryka?
01.05.2026 12:43
UOL Esporte: Chelsea naciska na Estêvão, by poddał się operacji
01.05.2026 08:44
BBC: Jakie są szanse na to, że Jackson ponownie zagra w Chelsea?
30.04.2026 16:42
talkSPORT: Mychajło Mudryk zawieszony na cztery lata! Apelacja został złożona
29.04.2026 17:35
Roméo Lavia: Wiemy, że wygranie FA Cup jest możliwe
29.04.2026 16:44
Liga Mistrzów 2025/26: gdzie oglądać półfinały? Transmisje TV i online za darmo
28.04.2026 07:03
Chalobah: Przed nami pięć meczów finałowych
27.04.2026 18:52
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.
Niech spada na szczaw ten najemnik.Nikt go tu nie chce.
Wroci telenowela latem. Sprzedanie go za mniej niż 35 baniek to bedzie kryminał. Pozostanie w Romie nawet jeśli wygra LE mało prawdopodobne. Może arabia...
Znowu będzie szopka w lato. Jeśli Romie uda się zakwalifikować do LM najlepiej po wygraniu LE to może sypna z 30 mln max. Do Arabii będzie ciężko go wypchnąć prędzej poczeka do końca na tłustym kontrakcie i weźmie prowizję od turbanów. lub jeszcze bardziej się zeszmaci we Włoszech i wybierze jakieś Napoli lub Milan XD
Na każdy transfer piłkarz musi się zgodzić, a z tego co mówią, Lukaku chce zwolnienia z kontraktu, w przeciwnym razie rok przesiedzi na tłustej tygodniówce , a za rok sam skasuje 35 mln od Saudów jako wolny strzelec. Od stycznia będzie mógł prowadzić rozmowy.
Gość jest w stosunku do nas w power play'u i nie ma siły żeby z nim wygrać. Jedyne co możemy, to wypożyczyć go, na przykład do Włoch, żeby choć częściowo zmniejszyć nasze obciążenie jego tygodniówką. Na pewno coś we Włoszech dla niego się znajdzie.
Trzeba sie go pozbyc bo typ nie odpalil i nie odpali na SW6.
Fajnie by bylo dostac za niego +/- 45/50 milionow.
Marzenia z takim krótkim kontraktem, jakbyśmy 10 dostali i przede wszystkim sam Lakaka by nie zablokował transferu (rezygnacja z gigantycznej pewnej wypłaty) to by było zajebiście
Nie ma szansy żeby się zgodził na jakikolwiek transfer, chyba że zwolnimy go z kontraktu, ale wtedy odejdzie za darmo. Pozostaje kolejne wypko, albo zostanie u nas.