Raport z wtorkowych meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 27.03.2024 18:28 / Ostatnia aktualizacja: 27.03.2024 18:28

We wtorkowy wieczór odbyły się kolejne mecze w ramach marcowej przerwy reprezentacyjnej. Piłkarze Chelsea licznie w nich uczestniczyli. Sprawdźmy, jak im poszło.

Wtorkowy wieczór był bardzo udany dla Mychajła Mudryka. Nasz skrzydłowy zagrał od pierwszej minuty w meczu z Islandią decydującym o awansie na tegoroczne mistrzostwa Europy. Po pierwszej połowie Isalndczycy prowadzili po trafieniu Alberta Guðmundssona, ale po przerwie do wyrównania doprowadził Wiktor Cyhankow, zaś kilka minut przed końcem podstawowego czasu gry bramkę na wagę awansu strzylił Mychajło Mudryk. Nasz zawodnik oddał bardzo precyzyjny płaski strzał zza pola karnego.

W Madrycie na Estadio Santiago Bernabéu reprezentacja Hiszpanii zmierzyła się z Brazylią w meczu towarzyskim. Marc Cucurella rozegrał całe spotkanie. Ostateczny wynik to 3:3.

Reprezentacja Anglii rozegrała towarzyskie spotkanie z Belgią. Ben Chilwell rozpoczął je w podstawowym składzie i przebywał na boisku do ostatniego gwizdka. Z kolei Conor Gallagher i Cole Palmer oglądali poczynania swoich kolegów z ławki rezerwowych. Mecz zakończył się remisem 2:2. Anglicy uniknęli porażki dzięki trafieniu Jude'a Bellinghama z doliczonego czasu gry.

W eliminacjach do mistrzostw Europy na poziomie U21 Anglicy nie dali większych szans Luksemburgowi i wygrali wtorkowe spotkanie aż 7:0. Bardzo dobrze zaprezentował się Noni Madueke, który strzelił dwie bramki oraz zaliczył dwie asysty. Nasz skrzydłowy rozegrał to spotkanie w pełnym wymiarze. Z kolei Carney Chukwuemeka nie znalazł się w kadrze na ten mecz, gdyż przedwcześnie wrócił do Cobham, żeby dojść do pełni zdrowia.

Senegal rozegrał towarzyskie spotkanie z Beninem. Nicolas Jackson nie znalazł się w pierwszym składzie, ale wszedł na boisko w 64. minucie. Lwy Terangi pokonały Wiewiórki 1:0 po golu Sadio Mané z rzutu karnego.

W kwalifikacjacj do mistrzostw Europy U21 reprezentacja Włoch zremisowała z Turcją 1:1. Cesare Casadei rozegrał całe spotkanie.

Kolejny dobry występ w barwach Szwecji U17 zaliczył Genesis Antwi. Szwedzi zremisowali 1:1 i choć tym razem nasz obrońca nie strzelił gola, to jego drużyna zapewniła sobie awans na mistrzostwa Europy U17, które odbędą się w tym roku.

W innym meczu kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy na poziomie U17, Anglia przegrała z Francją 1:2. Ollie Harrison zaczął to spotkanie w pierwszym składzie i został zmieniony w 84. minucie. Z kolei Ryan McAidoo był niewykorzystanym rezerwowym. Mimo porażki, Synowie Albionu mają zapewniony awans do turnieju finałowego, który odbędzie się na Cyprze.

Przygotowująca się do Copa América reprezentacja Argentyny rozegrała w nocy z wtorku na środę towarzyskie spotkanie z Kostaryką. Mistrzowie świata potwierdzili dobrą dyspozycję i pokonali rywali 3:1. Enzo Fernández rozpoczął to spotkanie w pierwszym składzie i opuścił boisko kilka minut przed końcem czasu gry. Copa América odbędzie się w czerwcu w Stanach Zjednoczonych. W fazie grupowej Argentyńczycy zmierzą się z Kanadą, Chile i Peru.

Źródło: Chelsea FC